Cedric Enard, hrvatski izbornik

MARKO MRKONJIC Cropix
SLIJEDI UKRAJINA

Hrvatski odbojkaši porazom otvorili Zlatnu ligu, Belgijanci su na početku bili prejaki

Malo je nedostajalo da ishod bude i drukčiji, u četvrtom setu odlučivale su nijanse
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 27. svibanj 2023. 19:20

BELGIJA - HRVATSKA 3:1 (25:17, 25:21, 23:25, 25:23)

KORTRIJK - SC Lange Munte. Gledatelja 1.200. Suci: Simonović (Švi), Willems (Bel).

BELGIJA: Cox 4, Desmet 16, Van Hoyweghen, Rotty 14, Thys 4, Dumont, Verhamme, Peeters, Van de Velde, McClusky 1, Reggers 25, Perin (L), Dermaux, Fransen 8. IZBORNIK: Emanuele Zanini.

HRVATSKA: Višić 1, Kulušić 1, Perić, Nikačević 7, Busak-Vidaković (L), Bakonji, Hanžić 14, Brčić, Pervan (L), Mitrašinović 6, Mihalj 8, Zeljković 15, Cvanciger 9. IZBORNIK: Cedric Enard.

POENI IZ NAPADA: Belgija 58, Hrvatska 47.

POENI IZ SERVISA: Belgija 5, Hrvatska 5.

POENI IZ BLOKA: Belgija 9, Hrvatska 9.

POENI OD PROTIVNIČKIH GREŠAKA: Belgija 25, Hrvatska 21.

Hrvatska muška odbojkaška reprezentacija porazom je otvorila ovogodišnje natjecanje u europskoj Zlatnoj ligi. Na gostovanju u Belgiji poraženi su od domaćina u četiri seta u sklopu 1. kola skupine B.

Malo je nedostajalo da ishod bude i drukčiji jer nakon izgubljena prva dva seta, u nastavku su igrači izbornika Cedrica Enarda počeli igrati bolje pa im je to donijelo osvajanje trećeg seta. Četvrti je, pak, završio tek s dva razlike u korist Belgijanaca i to nakon što su propustili četiri uzastopne meč-lopte (24:19), no poen koji je mogao produžiti meč i dalje, ipak je otišao na stranu domaćina koje inače vodi Enardov prethodnik na klupi Hrvatske, Talijan Emanuele Zanini.

Hrvatska će u srijedu igrati sljedeću utakmicu skupine, protivnici će im biti Ukrajinci, koji će zbog ratne situacije u njihovoj domovini, domaćini biti u poljskom gradu Lodzu.

30. travanj 2024 10:03