Trostruki mađarski blok za Antu Kulušića

CEV
CHALLENGE CUP

Mađari ostali neuhvatljivi, međutim Kaštelani se pobjedom dostojno oprostili od Europe

Kraj puta za Ribolu u šestnaestini finala protiv budimpeštanskog Penzügyöra
Piše: Ivan JelkićObjavljeno: 29. studeni 2023. 23:30

RIBOLA KAŠTELA - PENZUGYÖR 3:2 (20:25, 21:25, 32:30, 25:14, 15:8)
KAŠTEL STARI - GD Kaštela. Gledatelja 200. Suci: Rodin (Lit), Tomec (Slo).
RIBOLA KAŠTELA: Močić 4, Jurković (L), Mustapić 3, Cikojević 8, Kulušić 18, Cvijović 9, Romić (L), Aganović, Martinović, Jurić 4, Jureta 18, Parčina, Cimbaljević 3, Vlahović 12. TRENER: Ivan Rančić.
PENZUGYÖR: Bruno (L), Kovacs 5, Szekely 3, Toth 1, Majoros 10, Kiss 7, Keen 4, Kovessy 10, Szalai 15, Rasa 4, Kožuharov (L), Peter 3.
POENI IZ NAPADA: Ribola Kaštela 60, Penzugyör 49.
POENI IZ SERVISA: Ribola Kaštela 7, Penzugyör 9.
POENI IZ BLOKA: Ribola Kaštela 12, Penzugyör 14.
POENI OD PROTIVNIČKIH GREŠAKA: Ribola Kaštela 34, Penzugyör 27.

Odbojkaši Ribole Kaštela završili su svoj nastup u Challenge Cupu, ali su se barem na dostojan način - pobjedom - oprostili od europskog natjecanja. U uzvratnoj utakmici protiv mađarskog Penzügyöra na domaćem su terenu slavili sa 3:2 (20:25, 21:25, 32:30, 25:14, 15:8) što nije bilo dovoljno za eventualno “pripetavanje” u zlatnom setu jer su gosti s pobjedom iz prve utakmice (3:0) te dva boda osvojena u Kaštelima ostali neuhvatljivi.

Puno iskusniji i realno kvalitetniji sastav gostiju zapravo je sve već razriješio u prva dva seta, nakon njih je bio određen ukupni pobjednik, ali mlada kaštelanska momčad svejedno se nije predala već je odigrala maksimalno do kraja i na koncu zato nagrađena europskom pobjedom. Štoviše, u trećem su setu Kaštelani spasili tri meč-lopte te onda u preostala dva seta zapravo dominirali terenom.

- Čestitam mojoj momčadi na borbenosti, što se nisu predavali do kraja. Možda ispada Pirova pobjeda, ali ne, mislim da je jako zaslužena, jako važna za moju mladu ekipu, redom 20-godišnjaka jer su pokazali karakter. I puno im sigurno znači ova pobjeda u Europi za njihovu karijeru. Sada je ključno da se regeneriramo i da u ovom pobjedničkom duhu krenemo u Osijek. Još jedno naporno putovanje, još jedna teška utakmica - rekao je trener Ivan Rančić.

15. travanj 2024 06:58