Damir Martin
 REUTERS/Murad Sezer
NIJE IŠLO OVAJ PUT

OLIMPIJSKI DOPRVAK I DVOSTRUKI EUROPSKI PRVAK IPAK SREBRNI Damiru Martinu zlato promaknulo za manje od dvije sekunde, slavlje Čeha

Piše: HinaObjavljeno: 28. svibanj 2017. 16:47

Olimpijski doprvak i dvostruki europski prvak u samcu Damir Martin osvojio je u nedjelju na Europskom prvenstvu u veslanju u Račicama srebrnu medalju u samcu, dok je zlato pripalo Čehu Ondreju Syneku.

Martin, koji je slavio na zadnja sva europska prvenstva, nije uspio obraniti titulu nakon što je u finalu na cilj stigao sa 1.89 sekunde zaostatka za Čehom. Synek, četverostruki svjetski prvak i dva puta zlatni s olimpijskih igara, do trećeg zlata je na EP-u stigao s vremenom 6:48.13.

2016 Rio Olympics - Rowing - Preliminary - Men's Single Sculls Heats - Lagoa Stadium - Rio De Janeiro, Brazil - 06/08/2016. Damir Martin (CRO) of Croatia competes. REUTERS/Carlos Barria FOR EDITORIAL USE ONLY. NOT FOR SALE FOR MARKETING OR ADVERTISING CAMPAIGNS.
REUTERS/Carlos Barria / REUTERS

Synek je prošle godine na OI u Rio de Janieru osvojio brončanu medalju, iza Martina kojem je zlato 'izmaklo' sedam tisućinki sekunde.

Treće je mjesto u današnjem finalu zauzeo Bjelorus Stanisalu Shcharbachenia (6:52.99).