Damir Glibušić / Cropix
PEJČIĆ

Osigurala OI u Londonu

Snježana Pejčić pobijedila je u zračnoj puški (10 metara) na natjecanju Svjetskog kupa u Sydneyju... Na taj je način kao prva hrvatska sportašica ispunila normu za nastup na Olimpijskim igrama
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. ožujak 2011. 14:47

Hrvatska reprezentativka u streljaštvu Snježana Pejčić pobijedila je u zračnoj puški (10 metara) na natjecanju Svjetskog kupa u Sydneyju...

Na taj je način kao prva hrvatska sportašica ispunila normu za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu sljedeće godine. Brončana olimpijka iz Pekinga u kvalifikacijama je među 80 sudionica bila prva s pogođenih 399 krugova. U finalnom je nadmetanju prikupila još 103.6 bodova i s ukupno 502.6 bodova završila natjecanje na prvom mjestu.

Iza sebe je ostavila Iranku Elaheh Ahmadi (502.2) i Ukrajinku Darju Tihovu (501.7) koje su također izborile olimpijsku vizu za London.