Oscar Onley

BRENTON EDWARDS Afp
WORLD TOUR

Britanac pobijedio na ‘kraljevskoj‘ etapi ovogodišnje utrke Tour Down Under, nastupio i hrvatski predstavnik

Uoči posljednje etape koja se vozi u nedjelju Williams i Onley imaju isto vrijeme
Piše: HinaObjavljeno: 20. siječanj 2024. 16:08

Britanski biciklist Oscar Onley (dsm-firmenich-PostNL) pobjednik je pete, "kraljevske" etape ovogodišnjeg izdanja utrke "Tour Down Under", koja se boduje za "WorldTour", vožene od Christies Beacha do vrha uspona na Willunga Hill u dužini od 129.3 kilometara, dok je vodstvo u ukupnom redoslijedu preuzeo drugi Britanac Stephen Williams (Israel-Premier Tech) zahvaljujući drugom mjestu u etapi.

Onley je u petoj etapi slavio ispred Williamsa i Ekvadorca Jhonathana Narvaeza (INEOS Grenadiers) koji su ciljem prošli u istom vremenu.

Uoči posljednje etape koja se vozi u nedjelju Williams i Onley imaju isto vrijeme, dok treći Narvaez zaostaje pet sekundi.

Hrvatski vozač Fran Miholjević (Bahrain Victorious) u petoj je etapi zauzeo 73. mjesto sa 6:18 minuta zaostatka za Onleyem te je u ukupnom redoslijedu 103. sa 12:17 minuta iza Williamsa.

21. travanj 2024 06:10