VLADO KOS/CROPIX Cropix
SUTRA NASTUPA SRBIĆ

Dobar početak Svjetskog kupa za hrvatske gimnastičare, Aurel Benović i Ana Đerek u finalu

Turnir Svjetskog kupa u bugarskoj Varni dobro je krenuo za hrvatske gimnastičare
Piše: Vedran BožičevićObjavljeno: 27. svibanj 2021. 19:11

Aurel Benović plasirao se u finale partera, Ana Đerek u finale grede.

Bivši europski doprvak Benović završio je kvalifikacije s drugom ocjenom (14,500) i izborio subotnju borbu za medalje. Četvrto mu je to finale Svjetskog kupa u karijeri, a dosad je osvojio zlato u Mersinu 2019. i broncu u Koperu iste godine. No, ovo nije za njega kraj kvalifikacija u Varni jer će sutra premijerno na velikoj sceni raditi i preskok.

Olimpijka Ana Đerek izborila je 20. finale u karijeri u Svjetskom kupu, a dosad je osvojila sedam medalja, uključujući i dva zlata.

U kvalifikacijama grede bila je šesta s ocjenom 12,000, dok je naša druga predstavnica Christina Zwicker završila je na desetom mjestu (11,800).

Tijana Korent je u kvalifikacijama preskoka bila deveta s 13,325 bodova i prva je rezerva za finale. Sutra će u borbu za finala Tin Srbić na preči, Ana Đerek na parteru, Aurel Benović na preskoku, te Christina Zwicker i Sara Šulekić na dvovisinskim ručama.

26. travanj 2024 05:23