VICTOR JOLY/DPPI/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Victor Joly/dppi/shutterstock Editorial/profimedia
FANTASTIČNI SRBIN

Đoković po peti put osvojio nagradu najboljeg sportaša godine nakon gotovo savršene teniske sezone

Za sportaša koji je napravio najveći iskorak proglašen je nogometaš Jude Bellingham
Piše: HINAObjavljeno: 22. travanj 2024. 22:11

Španjolska nogometašica Aitana Bonmati i srpski tenisač Novak Đoković dobitnici su nagrada Laureus, takozvanih sportskih Oscara za najbolju sportašicu, odnosno sportaša u 2023. godini.

Bonmati je prošle godine izabrana za najbolju igračicu u izboru FIFA-e, bila je osvajačica Zlatne lopte, a proglašena je i za najkorisniju igračicu (MVP) Svjetskog prvenstva na kojemu je Španjolska osvojila naslov prvaka.

Đoković je po peti put u karijeri osvojio nagradu Laureus nakon što je lani osvojio tri od četiri "grand slam" turnira (Australian Open, Roland Garros, US Open) te je igrao finale na četvrtom (Wimbledon).

Španjolska ženska nogometna reprezentacija osvojila je i nagradu za ekipu godine.

Za sportaša koji je napravio najveći iskorak proglašen je nogometaš madridskog Reala Jude Bellingham, dok je nagradu za povratnicu godine osvojila američka gimnastičarka Simone Biles.

Sportaše za nagradu Laureus nominiraju predstavnici svjetskih medija, a pobjednike bira 69 članova Svjetske sportske akademije Laureus. Nagrada je utemeljena 2000. godine.