MATIJA DJANJESIC Cropix
ZAGREB VS. BEOGRAD

Beogradski Blue Dragonsi bili su bolji od zagrebačkih Patriotsa u finalu Balkanske lige.
Piše: Marko CrnjakObjavljeno: 10. srpanj 2022. 18:56

ZAGREB PATRIOTS – BEOGRAD BLUE DRAGONS 3:6 (3:6, 0:0, 0:0, 0:0)

ZAGREB – NK Studentski Grad. Gledatelja 300. Suci: Nikola Rajić, Uroš Lasović, Anđelko Markuš, Aleksandar Blažić, Aleksandar Arsenijević

ZAGREB PATRIOTS: Horvat, Goljevšček, Turković, Ivanjek, Šarlija, Banović, Penga, Novljaković, Vrkić, Katić, Kosanović, Nikpalj, Barišić, Bilušić, David Šarić, Darian Šarić, Zajec, Schmidt, Kruezi, Majsec, Mijakić, Stipanović, Berc, Smolković, Hakimi, Zmiš, Horvat, Horvath, Škugor, Bedeniković, Mandarić, Burazor, Belčić, Vukašinović, Kastrapeli, Kundrata, Suvačarov, Burić, Berc, Matanić. Trener: Mislav Pokrovac

BEOGRAD BLUE DRAGONS: Mitrović, Kalember, Kostić, D.Djordjić, Vukojević, Vojvodić, Nešić, Andjelković, Demić, Radosavljević, Milovanović, Đurić, S.Djordjić, Milošević, Davidović, Aleksandrović, Džogazović, Đurić, I.Stojanović, Janković, Injac, Vukadin, Perić, Vasić, Petrović, Miljanović, Bogičević, Simić, Božić, Pejović, Tadić, Rajković, Radomirović (MVP), Prvanov, Rašković, Vojvodić, Irić, N.Stojanović, Akimov, Kosovac, Stanić, Lekić. Trener: Željko Novak.

Zagreb Patriotsi izgubili su u finalu Balkanske Football Lige rezultatom 3:6 od Beograd Blue Dragonsa. Patriotsima tako porazom završava debitantska sezona na ovom turniru, dok su gosti iz Beograda uspjeli obraniti titulu prvaka.

Nije krenulo dobro za domaćine. Prvi su krenuli u napad, ali gostujuća ekipa uspjela je presjeći dodavanje i osvojiti loptu, a potom i povesti 6:0 touchdownom, no vodstvo nisu uspjeli povećati lažnjakom.

Obje ekipe istakle su se izrazito čvrstom obranom, a do kraja prve dionice Patriotsi su uspjeli smanjiti zaostatak na minus tri field golom. Druga četvrtina nije donijela promjenu rezultata, najopasniji pokušaj imali su Blue Dragonsi, ali Patriotsi su odličnom obranom nadomak svoje "end zone" podigli na noge 300-tinjak navijača u Dubravi.

- Moramo biti bolji od ovoga! Pogledajte ovo – govorio je trener domaćina na poluvremenu pokazujući u smjeru publike – Ovo je za povijest, idemo poginuti - završio je.

Kiša je u drugom poluvremenu znatno otežala uvjete, jer ekipe se više nisu mogle toliko oslanjati na duža dodavanja. Probijanja redom nisu uspijevala, pa se rezultat iz prve četvrtine nije promijenio ni do kraja treće dionice, a isti scenarij dočekao nas je i u četvrtoj, što znači pehar za drugo mjesto u rukama Patriotsa, a onaj prestižniji ponovo pripada Blue Dragonsima.

- Ovo su mahom mladi igrači tek ušli u pravi football tako da nemam razloga biti nezadovoljan. Drugo mjesto u ovakvoj ligi nagovještava jako pozitivne stvari - rekao je trener Patriotsa Mislav Pokrovac.

- Jako teška utakmica, igrao se rovovski football. Bilo je grešaka s obje strane, ali mi smo ih bolje iskoristili - zaključio je trener pobjednika Željko Novak.

20. svibanj 2024 11:30