INA FASSBENDER Afp
Norvežanin nepobjediv

Granerud nastavlja s dominacijom u Svjetskom kupu! U Klingenthalu slavio drugi put za vikend

Piše: HinaObjavljeno: 07. veljača 2021. 17:32

Norvežanin Halvor Egner Granerud pobjednik je natjecanja za Svjetski kup skijaša skakača održanog u nedjelju u Klingenthalu.

Granerud je do svoje druge pobjede u Klingenthalu ovoga vikenda, najbolji je bio i u subotu, stigao skokovima od 136,0 i 140,5 metara što mu je donijelo 288.5 bodova. Drugo mjesto je sa samo 0.7 bodova manje osvojio Slovenac Bor Pavlovčič, koji je bio drugi nakon prve serije, skokovima od 140,0 i 146,0 metara, dok je treće mjesto zauzeo Nijemac Markus Eisenbichler sa 285.7 bodova (138,0 i 141,5m).

Za 24-godišnjeg Graneruda ovo je već 10. pobjeda ove sezone prije koje nije imao niti jednu.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Granerud je uvjerljivo vodeći sa 1406 bodova, 429 manje ima drugi Eisenbichler, dok je treći Poljak Kamil Stoch sa 845 bodova.