RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
ZAHTJEVNA UTAKMICA

Hrvati pružili dobar otpor vrhunskim profesionalcima, ali ostala bez šansi za plasman u viši rang

Nadamo se da je ostalo dovoljno snage za sutrašnju utakmicu s Nizozemskom.
Piše: Filip VidakovićObjavljeno: 29. travanj 2022. 22:58

HRVATSKA – KINA 1:5 (0:0, 0:4, 1:1)

ZAGREB – Klizalište na Velesajmu. Bez gledatelja. Suci : Kaczmarek, Fenyi , Bergant.

STRIJELCI: 0:1 - Riche (Wong, Yip '26), 0:2 – Kane (Zhang, Yuen '30), 0:3 – S.Foo (Chelios '32 PP), 0:4 – S.Foo (Sproul, Joe '37), 0:5 – Chelios (Riche, Joe '45), 1:5 – Fičur (Šakić, Tadić '53).

HRVATSKA: Rosandić, Nikolić, Alić, Vedlin, Puzić, Marinković, Jarčov, Tadić, Smolec, Fičur, Šakić, Kanaet, Čavlović, Dobrić, Čunko, Kramarić N., Cerovečki, Kramarić L., Brenčun, Bebek, Idžan, Dimitrijević. Izbornik: Rok Rojšek.

KINA: O'Brien, Han, Chelios, Chen, Fram, Joe, Schultz, Sproul, R. Yan, Yuen, P.Foo, S.Foo, Guo, Kane, Lockhart, Riche, Wong, J.Yan, Yip, Zhang, Zhong. Izbornik: Ivano Zanatta.

UDARCI NA GOL: Hrvatska 23 , Kina 40

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Kina 4 minute.

Hrvatska je u 3. kolu SP-a Divizije 2 dala vrlo dobar otpor olimpijskoj reprezentaciji Kine i prvom favoritu ovog natjecanja. Naši su u prvoj trećini odlično klizački parirali kvalitetnijem protivniku, no kako je susret odmicao kvaliteta i bolja fizička pripremljenost Kine polako je dolazila do izražaja.

Alex Riche je u 26. minuti spretno doveo svoju reprezentaciju u vodstvo, a Hrvati mogu žaliti za dvije velike prilike iz 29. minute kada je prvo Dobrić imao solo prodor, a zatim Idžan pogodio stativu. Osveta za promašene prilike bila je brza i skupa, jer su Kinezi do 37. minute imali sigurnih 4:0.

Dobra igra naših hokejaša nagrađena je u 53. minuti kada Fičur, na asistenciju Šakića, postiže naš jedini zgoditak na susretu. Hrvatska je ostavila više nego dobar dojam protiv KHL-ovaca obučenih u kineske dresove, te se nadamo da je našima ostalo dovoljno snage za zadnji susret protiv Nizozemske koji je na rasporedu sutra u 19:45, jer utakmica s Kinom bila je zahtjevna i klizački i fizički za hrvatske amatere.

27. travanj 2024 01:46