ANNE-CHRISTINE POUJOULAT Afp
STOLNI TENIS OI

Hrvatska ostala bez 1/4 finala, Tajvan je jednostavno bio prejak! Posebna enigma bio je 6. igrač svijeta

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija upisala je poraz od Tajvana 3:0
Piše: SNObjavljeno: 01. kolovoz 2021. 04:04

Hrvatska muška stolnoteniska reprezentacija u sastavu Tomislav Pucar, Andrej Gaćina, Tomislav Frane Kojić nije uspjela izboriti četvrtfinale momčadskog dijela turnira nakon što je upisala poraz od Tajvana 3:0.

Prvi su za stol izašli Andrej Gaćina i Frane Kojić u igri parova i nažalost upisali poraz 9:11, 11:6, 7:11, 15:14, 11:5. U prvom setu naš je par imao dva poena prednosti u samoj završnici, ali Chien An i Chih Yuan ipak su uzeli prvi set. Potom je uslijedio povratak naših stolnotenisača koji izjednačavaju ukupni rezultat na 1:1, ali odmah u idućem su se ponovno našli u zaostatku.

Prava drama uslijedila je u četvrtom setu kada su Gaćina i Kojić gubili s čak 6:0 u jednom trenutku, ali potom stižu do prednosti od 9:8. Ipak, tada se krenulo igrati poen za poen sve do rezultata 14:14 kada naši stolnotenisači uzimaju dva poena zaredom i ulaze u odlučjujući peti set. Nažalost, uslijedio je totalni pad hrvatskog dvojca te su An i Yuan u končanici slavili s 11:5 i uzeli prvi meč.

Drugi meč dana za Hrvatsku igrao je Tomislav Pucar protiv sjajnog 19-godišnjeg Lin Yun Jua, trenutačno 6. igrača svijeta te upisao poraz 3:0 (11:7, 11:6, 11:8). Iako je gubio većinom prvog seta, Pucar je uspio stići do prednosti 8:7, ali potom je Lin s nekoliko sjajnih poena zaključio priču. Drugi set Lin je odradio rutinski, naš je stolnotenisač dao sve od sebe, ali jednostano nije imao odgovor za zaista raspoloženog Yun Jua koji je tu igru prenio i na treći set. Ništa više sreće nije imao niti Andrej Gaćina koji je također s 3:0 u setovima upisao poraz od Chuang Chin Yuana (12:10, 11:3, 16:14).

20. travanj 2024 10:09