Mateja Jeger
 DAMIR KRAJAC/CROPIX
PRUŽILE DOBAR OTPOR

Hrvatske stolnotenisačice novim se porazom oprostile od ekipnog Europskog prvenstva

‘Cure su bile borbene, dale su maksimum u tom trenutku i trebamo biti zadovoljni‘
Piše: HinaObjavljeno: 29. rujan 2021. 22:00

Nakon poraza od Portugala (1-3), hrvatske stolnotenisačice su izgubile i od Mađarske s 2-3 u susretu 2. kola skupine E ekipnog Europskog prvenstva u Cluj Napoci.

Hrvatske stolnotenisačice oprostile su se od ekipnog EP-a drugim porazom. No, Hrvatska je pružila dobar otpor brončanim s prošlog EP-a.

U prvom susretu Dora Madarasz je s 3-0 (11-9, 11-7, 11-8) svladala Ivanu Malobabić, a potom je Mateja Jeger imala 2-0 protiv njihove najbolje igračice Georgine Pote. Nije uspjela kapitalizirati odličnu igru u prva dva seta, pa je Pota okrenula rezultat s tri seta u nizu.

U igru nas je vratila Petra Petek, koja se lako obračunala s Leilom Imre pobijedivši s 3-0 (11-5, 11-4, 13-11). Izjednačila je Jeger porazivši Doru Madarasz s 3-0 (11-9, 11-4, 11-7).

U odlučujućem meču Malobabić je dobro otvorila protiv Pote, povela je 1-0, ali na tome je i ostalo. Pota je u sljedeća tri seta potvrdila mađarsku pobjedu

"Meč s Mađaricama je mogao otići i na našu stranu. Valjda ne zvuči bahato, ali tako je moglo biti i u susretu s Portugalom. Cure su bile borbene, dale su maksimum u tom trenutku i trebamo biti zadovoljni. Naravno, ostaje žal svih nas jer smo u svakom meču bili blizu, pogotovo nakon prvog meča," istaknuo je izbornik Darko Arapović.

26. svibanj 2024 13:13