Distria Krasniqi
 FRANCK FIFE Afp
DOBAR START

Hrvatski susjedi osvojili medalje već prvog dana Igara, u Tokiju intonirana himna Kosova

Prvi dan OI u Tokiju još nije završen, a naši susjedi Srbija i Slovenija već imaju po jednu medalju
Piše: Jutarnji listObjavljeno: 24. srpanj 2021. 12:31

Medalju ima i Kosovo koje je također bilo dio bivše države.

Himna Kosova intonirana je u čast judašice Distrije Krasniqi koja je postala olimpijska pobjednica u kategoriji do 48 kilograma.

Srbija slavi srebrnu medalju strijelca Damira Mikeca (prije 37 godina rođenog u Splitu). Osvojio je drugo mjesto u disciplini 10 metara zračni pištolj.

Brončanu kolajnu osvojio je prošlotjedni pobjednik Tour de Francea Tadej Pogačar. Slovenski biciklist je u fotofinišu „izgubio” od Belgijca Van Aerta. Najbrži je bio Ekvadorac Richard Carapaz.

Najjači hrvatski aduti još uvijek nisu izašli na scenu, ili došli do završnih obračuna, tako da to što prvog dana nismo osvojili medalju nije nimalo zabrinjavajuće niti iznenađujuće.

03. svibanj 2024 14:06