Ivona Jelić
 Screenshot: Facebook
TAEKWONDO

Hrvatsko finale za europsko zlato! Još četiri medalje idu za Hrvatsku sa Europskog prvenstva kadeta

Ivona Jelić, članica Olympica iz Knina i mlađa sestra olimpijske pobjednice Mateje Jelić
Piše: Dean BauerObjavljeno: 25. kolovoz 2021. 23:03

U glavnom estonskom gradu Tallinu, na Europskom prvenstvu za kadete i uzrast do 21 godine, Hrvatska je osvojila u srijedu još četiri medalje, na prijašnje 2 bronce dan ranije..

Zlato i naslov prvaka Europe pripao je u kadetskom uzrastu Magdaleni Matić (Marjan Split) iznad 59 kg i to u hrvatskom, štoviše klupskom finalu Taekwondo kluba Marjan iz Splita! Naime, Magdalena je u 1. kolu pobijedila Španjolku Irune Jimenez 18:2, u četvrtfinalu Izraelku Lipaz Hajamu 28:6, u polufinalu je bila bolja od Marije Kuts iz Ukrajine 9:6, da bi u finalu svladala kolegicu iz reprezentacije, ali i kluba, splitskog Marjana, Petru Mršić 15:9. Inače, Petra je na putu do finala svladala Turkinju Gul Efe 24:18, u četvrfinalu Laru Tadić iz Njemačke 30:7, a u polufinalu Ruskinju Viktoriju Baharevu 24:14.

U konkurenciji kadetkinja, Ivona Jelić, članica Olympica iz Knina i inače mlađa sestra olimpijske pobjednice Mateje Jelić, osvojila je broncu do 59 kg. U 1. je kolu bila slobodna, u četvrtfinalu je svladala Njemicu Raoudu El Bojadadaynii 21:11, da bi izgubila polufinale od Ruskinje Darije Krivove 6:0.

U uzrastu do 21 godine, Josip Teskera (DIV Knin) osvojio je srebro do 54 kg. On je naredao pobjedama protiv Francuza Alesia Mathisa 25:5, Ukrajinca Ilje Mikulina 23:1, Turčina Omera Yarli Abdullaha 22:13, zatim u četvrtfinalu kontra Talijana Andree Contija 13:11, te u polufinalu protiv Grka Konstantinosa Dimitropoulosa 16:15. Tek je u finalu bolji bio Gorkem Pola iz Turske 11:8.

25. travanj 2024 22:41