GINTS IVUSKANS Afp
HOKEJ NA LEDU

Kanađani osvojili 27. svjetsko zlato pogotkom u sedmoj minuti produžetka dramatičnog finala protiv Finaca

Kanađani su jedva prošli u četvrtfinale, u finalu dvaput gubili, ali na kraju su se okitili zlatom
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 06. lipanj 2021. 22:58

U reprizi finala posljednjeg SP-a Kanada je bila bolja od Finaca i tako se revanširala za poraz u prošlom finalu.

Jedva su Kanađani ušli u četvrtfinale SP-a u Latviji, onda su u finalu dva puta lovili prednost Finaca, da bi Adam Henrique sedam minuta do konca osnovnog dijela donio izjednačenje, a onda je u sedmoj minuti produžetka Nick Paul zabio za 3:2 i 27. naslov svjetskog prvaka za Kanadu, s čime se ona izjednačila po broju svjetskih zlata s Rusijom, koja baštini i povijest SSSR-a.

Za MVP-a SP-a izbaran je kanadski napadač Andrew Mangiapane. U utakmici za treće mjesto SAD je demolirao Njemačku sa 6:1.

02. svibanj 2024 02:00