Najbolja Hrvatica Nikolina Sustic Stankovic

JAKOV PRKIC Cropix
STARTALO 419 TRKAČA

Kenijac postavio novi rekord splitskog maratona, Hrvatica senzacionalno osvojila drugo mjesto

Najbolji predstavnik Hrvatske u muškoj konkurenciji završio je peti
Piše: HinaObjavljeno: 25. veljača 2024. 13:41

Pobjednik ovogodišnjeg Splitskog maratona je Kenijac Shedrack Kiptoo Kimaiyo s vremenom od 2:17.45 sati što je i novi rekord tog maratona.

Drugo mjesto osvojio je Eritrejac pod švedskom zastavom Heshlu Andemariam s vremenom 2:24.26, a trećeplasirani je Finac Janne Silvennoinen koji je istrčao 42.125 kilometra za 2:29.41 sati. Medalju pobjedniku predao je predsjednik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša.

Pobjednik maratona Shedrack Kiptoo Kimaiyo

Najbolje plasirani hrvatski predstavnik bio je Ante Živković koji je stigao do cilja peti s vremenom 2:35.29.

Najbolji Hrvat Ante Zivkovic

U ženskoj konkurenciji najbrža je bila Kenijka Shelia Chebet s vremenom 2:40.43 sati, a hrvatska maratonka Nikolina Šustić Stanković osvojila je drugo mjesto s vremenom od 2:51.49 sati.

Pobjedica maratona Sheila Chebet i Zlatko Matesa

Na splitskoj Rivi od ukupno prijavljenih 514 sudionika maratona startalo je 419 trkača.

Pobjednici štafetnog maratona su trkači AK Puls iz Tomislavgrada (BiH).

13. travanj 2024 19:50