DANIEL MIHAILESCU Afp
Skijaški skokovi

Kobayashi pobijedio u Rumunjskoj, Granerud diskvalificiran odlukom kontrolora, odgođeno njegovo slavlje

Šest natjecanja prije kraja sezone Granerud je uvjerrljivo vodeći u ukupnom poretku
Piše: HinaObjavljeno: 19. veljača 2021. 16:46

Japanski skijaš-skakač Ryoyu Kobayashi pobijedio je na natjecanju Svjerskog kupa u rumunjskom Rasnovu.

Kobayashi je proglašen pobjednikom sat vremena nakon završetka natjecanja jer je uslijedila diskvalifikacija Norvežanina Halvora Egnera Graneruda, koji je imao najviše bodova i činilo se da će 12. pobjedom u sezoni osvojiti Veliki kristalni globus.

No, kontrolori su pronašli nepravilnosti u opremi Graneruda, koji uvjerljivo vodi u ukupnom poretku s 1544 boda ispred Nijemca Markusa Eisenbichlera (1018) i Kamila Stocha (944).

U Svjetskom kupu šest je natjecanja prije kraja, ako se ne otkaže natjecanja na norveškim skakaonicama.

U Rasnovu je drugo mjesto osvojio Poljak Kamil Stoch, a treće Nijemac Karl Geiger.