Slavlje Libertasa
 HSS
Final Four u Samoboru

Libertas Marinkolor i dr. Časl osvajači su Hrvatskog kupa u stolnom tenisu

Na Final Fouru u Samoboru dubrovački stolnotenisači su u finalu s 3:0 pobijedili Zagreb
Piše: Siniša BožićObjavljeno: 11. srpanj 2020. 18:01

Na Final Fouru u Samoboru dubrovački stolnotenisači su u polufinalu s 3:0 svladali osječki Vodovod, a potom u finalu s 3:0 i Zagreb. Libertasu je to treći trofej Kupa, prvi put osvojili su ga 2017., isto su ponovili i 2018, dok su lani u finalu svladani baš od Zagreba.

Ove godine nisu dopustili iznenađenje, Miho Simović, Tomislav Japec, Neven Juzbašić, Dragutin Šurbek i trener Marko Habijanec trofej nose u Dubrovnik.

Susret za treće mjesto se nije igrao jer je momčad Starra otkazala nastup na Final Fouru te je Vodovod automatski nakon poraza u polufinalu osigurao broncu.

Dr. Časl
HSS

Ekipa dr. Časla je već ranije ove godine obranila naslov prvakinja države, a sada su u svojoj dvorani u Dedićima obranile i naslov pobjednica Hrvatskog kupa. Zagrebačka ekipa je u polufinalu s 3:0 pobijedila Varaždin, a potom u finalu s identičnim rezultatom i Malinsku Dubašnicu.

Dr. Časlu je ovo je četvrti trofej Kupa, a uspjeh su ostvarile Ivana Tubikanec, Dorina Srebrnjak, Mirela Đurak, Ni Xia Lian i trener Luka Vrančić.

U susretu za treće mjesto Varaždin je s 3:0 pobijedio Vodovod.