RANKO SUVAR/CROPIX Cropix
ŠAHOVSKI TURNIR PRVAKA

Magnus Carlsen nakon nove uvjerljive pobjede potvrdio nastup u Zagrebu i sljedeće godine

Carlsen je u tempu od 15 minuta za cijelu partiju i dodatak od 3 sekunde poslije svakog poteza s 3-1 nadigrao Wesleya Soa
Piše: HinaObjavljeno: 20. srpanj 2023. 19:27

Uvjerljivom pobjedom bivšeg svjetskog prvaka Magnusa Carlsena na internetskoj stranici chess24.com završen je “Aimchess Rapid”, četvrti iz serije od šest Turnira prvaka 2023. godine.

U velikom finalu pobjedničke skupine Divizije 1 Carlsen je u tempu od 15 minuta za cijelu partiju i dodatak od 3 sekunde poslije svakog poteza s 3-1 nadigrao Amerikanca Wesleya Soa.

U velikom finalu pobjedničke skupine Divizije II Amerikanac Samuel Sevian je s Bjelorusom Denisom Lazavikom odigrao neodlučeno 2-2, a onda dobio meč zahvaljujući remiju sa crnim figurama. U uzvratnom finalnom meču igranom na 3 partije opet je rezultat bio neodlučen, ali je Lazavik uspio remizirati sa crnim figurama i tako dobiti meč. Kuriozitet je da je svih 8 partija u ovom velikom finalu završeno podjelom boda.

U finalu Divizije III Yangyi Yu pobijedio je Tuan Minh Lea s 2-0, a u velikom finalu svladao je istog protivnika s 3-2.

08. svibanj 2024 02:47