Miran Maričić

ZELJKO PUHOVSKI Cropix
EP Streljaštvo

Miran Maričić i na Europskom prvenstvu ponovio rezultat s Olimpijskih igara

Drugi hrvatski strijelac Petar Gorša je u kvalifikacijama bio 11. s 589 pogođenih krugova
Piše: HinaObjavljeno: 14. rujan 2022. 20:05

Hrvatski strijelac Miran Maričić zauzeo je šesto mjesto u finalu discipline malokalibarska puška 50 metara trostav Europskog prvenstva u poljskom Wroclawu.

Bjelovarčanin Maričić (25) se kao treći iz kvalifikacija plasirao u finale s 591 pogođenim krugom. U finalu je puknuo 353.4 kruga, što mu je bilo dovoljno za šestu poziciju.

Maričić je u ovoj disciplini zauzeo šesto mjesto i na Olimpijskim igrama u Tokiju, a ima i broncu s finala Svjetskog kupa također u Wroclawu.

Drugi hrvatski strijelac i Miranov sugrađanin Petar Gorša je u kvalifikacijama bio 11. s 589 pogođenih krugova.

Najbolji rezultat i plasman hrvatskih strijelaca do danas ostvarila je pištoljašica Lana Špirelja koja je nakon prvog djela natjecanja držala uvjerljivo prvu poziciju, a u finalu je osvojila osmo mjesto.

08. svibanj 2024 04:15