
Bilo je to nešto što se očekivalo, a nedostajala je samo službena potvrda. Koja je sada i stigla. Međunarodna organizacija padel (FIP) objavila kako je padel uvršten u popis sportova već za sljedeće Mediteranske igre koje će se održati u talijanskom gradu Tarantu, u ljeto 2026.
Utjecaj padela i njegov brzi rast doveli su do porasta popularnosti ovog sporta. Licenciranje igrača, sudjelovanje amatera i velika izgradnja objekata za trening pokazali su da je taj rast održiv. Svi ovi čimbenici pridonijeli su njegovom uključivanju.
Brojke govore same za sebe. U 26 zemalja sudionica mediteranskih igara, postoji više od 32.000 terena za padel i više od 9.5 milijuna aktivnih igrača. Gotovo 50% svjetskih padel klubova i terena nalazi se upravo u sredozemnim državama, a i 51% sportaša na svjetskoj ljestvici FIP-a dolazi iz mediteranskih zemalja. U Europi je padel osobito popularan u Španjolskoj, iako mu popularnost raste i u Hrvatskoj. Izvorno, vjeruje se da je padel nastao u Meksiku. (dba)
Komentari (0)
Komentiraj