HINA/ Damir SENCAR/ ds
A SAD PO ZLATO!

Nova medalja za Hrvatsku! Mikulić pobijedio prvog nositelja i izborio finale turnira

Za zlato će se nešto kasnije boriti protiv Iranca Asghara Aziziaghdama
Piše: HinaObjavljeno: 04. rujan 2021. 13:13

Hrvatski paratekvondaš Ivan Mikulić (26) izborio je plasman u finale Paraolimpijskih igara u Tokiju u kategoriji +75 kg osiguravši najmanje srebrnu medalju.

Paratekvando je prvi put uvršten u program Paraolimpijskih igara i mladi Splićanin ostat će zapamćen kao prvi hrvatski predstavnik u povijesti iz ovog sporta na POI.

Mikulić je izborio finale nakon što je u polufinalu pobijedio prvog nositelja turnira Amerikanca Evana Medella s 28-9.

Tekvondaš splitskog Galeba u prvom kolu je bio slobodan, a potom je u četvrtfinalu porazio Marokanca Rachida Ismailija Alaouia s uvjerljivih 28-11.

Mikulić tijekom četvrtfinala natjecanja protiv Rachida Ismailia

Za zlato će se nešto kasnije boriti protiv Iranca Asghara Aziziaghdama.

Mikulić je osigurao šesto hrvatsko odličje na POI u Tokiju.

Prvu medalju u Tokiju osvojio je Velimir Šandor koji je bio srebrni u bacanju diska u kategoriji F52, a potom su Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osvojile broncu u ekipnom natjecanju stolnoteniskog turnira.

Seriju je nastavio Ivan Katanušić srebrom u bacanju diska u kategoriji F64, a uslijedile su bronce Dine Sinovčića na 100 m leđno i Mikele Ristoski u skoku u dalj.

Kojeg će sjaja biti medalja 26-godišnjeg Mikulića doznat ćemo ubrzo.

23. travanj 2024 11:18