IGOR KUPLJENIK/MI-PRESS/SHUTTERSTOCK EDITORIAL/PROFIMEDIA Igor Kupljenik/mi-press/shutterstock Editorial/profimedia
SP U SLOVAČKOJ

Nova medalja za Hrvatsku, talentirani 17-godišnji biatlonac osvojio najsjajnije odličje u Slovačkoj

Brod Moravice, najstarija ali i najmanja općina u Gorskom kotaru, dom je talentiranog biatlonca
Piše: SNObjavljeno: 27. kolovoz 2023. 20:15

Talentirani 17-godišnji hrvatski biatlonac Matija Legović osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u ljetnom biatlonu koje se održalo u slovačkome mjestu Brezno-Osrblie.

Brod Moravice, najstarija ali i najmanja općina u Gorskom kotaru, dom je talentiranog biatlonca Matije Legovića. Nakon osvajanja dvije medalje tijekom zime na Juniorskom SP-u u Kazahstanu, biatlonac iz Brod Moravica osvojio je još dvije medalje na ljetnom SP-u u Slovačkoj ovaj tjedan.

U ožujku ove godine Matija je osvojio i brončanu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini pojedinačno 12.5 kilometara, a potom i srebrnu u disciplini sprint 7.5 km.