Miran Maričić

ZELJKO PUHOVSKI/CROPIX Cropix
EP U NORVEŠKOJ

Novi sjajni doseg hrvatskog streljaštva na početku ove sezone: Maričić brončani na Europskom prvenstvu

Maričiću je to četvrta velika medalja, juniorski je europski prvak iz Suhla 2017. godine...
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 25. ožujak 2022. 17:56

Nakon tri medalje Petra Gorše u Kairu i srebra Giovanniaa Cernogozraza na Cipru, imamo i prvu medalju na Europskom prvenstvu u gađanju zračnim oružjem u norveškom Hammaru. Miran Maričić je u gađanju zračnom puškom osvojio brončanu medalju.

Maričić je bio sjajan u kvalifikacijama u kojima je zauzeo drugo mjesto sa 629.2 kruga. Sjajan je bio i Petar Gorša koji je u kvalifikacijama bio deseti, zamalo ispao iz osam finalista. Gorša je ostvario 627.2 kruga. Pratio ih je i Andrija Mikuljan koji je za 17. mjesto ostvario 625.4 kruga, a u kvalifikacijama je Borna Petanjek bio 36. sa 622.6 krugova.

U novom sustavu završnice imali smo dvije polufinalne skupine, a u skupini B je Miran Maričić osvojio prvom mjesto sa 40.5 krugova i plasirao se u samu završnicu. U završnici je sa 34 kruga osvojio treće mejsto i broncu. Zlatni je bio Patrik Jany iz Slovačke sa 45 krugova,a srebrni Henrik Larsen iz Norveške sa 36.5 krugova.

Maričiću je to četvrta velika medalja, juniorski je europski prvak iz Suhla 2017. godine i bronca sa SP u Changwonu 2018. godine zračnom puškom, a bronca je i sa finala Svjetskog Kupa u Wroclawu 2021. godine u trostavu.

Gađale su i žene zračnom puškom. Bile su nešto manje uspješne od muških - Marta Zeljković 26. sa 626.3 kruga, 34. Valentina Gustin sa 625.2, 42. Tanja Borović sa 623.5 krugova. Zlato je ponijela Srpkinja Teodora Vukojević sa 42 kruga, srebro Francuskinja Oceane Muller sa 37.5, a broncu Jessie Kaps iz Belgije sa 35 krugova.

08. svibanj 2024 20:39