RONALD GORSIC/CROPIX Cropix
NIJE IŠLO

Odbojkaši i odbojkašice Mladosti poraženi u svojim euro nastupima. Odbojkaši propustili priliku u Budvi

Poraze su večeras u svojim nastupima ubilježili i odbojkaši i odbojkašice Mladosti
Piše: Dean BauerObjavljeno: 06. listopad 2021. 20:41

BUDVA MLADOST 3:2 (25:20, 20:25, 25:22, 19:25, 15:10)

BUDVA - Mediteranski sportski centar. Gledatelja 150. Suci: Gradinski (Srbija) i Akinci (Turska).

BUDVA: Jelić, Miljanić, Lečić, Milenković, Beliaev, Bojić 14, Gmitrović 19, Krivokapić, Despotovski 1, Milić 11, Toman, Baranov 12, Bakiri 10, Mihajlov 8. TRENER: Miloš Marković.

MLADOST: Visić 4, Repek, Nikačević 14, Bakonji 1, Jakovac 7, Vaško, Buša 28, Gajić 9, Vlašić, Smiljanić, Zeljković 14, Cvanciger. TRENER: Radovan Gačić.

Odbojkaši Mladosti pokleknuli su tek u odlučujućem, petom setu prve utakmice prvog kvalifikacijskog kruga za Ligu prvaka.

Kada se k tomu doda da je riječ u gostima, kod inače i više no solidne i u europskim razmjerima iskusne momčadi Budve, onda će jamačno i mladostaši lakše podnijeti ovaj minimalan euro poraz.

Naime, za tjedan dana u Zagrebu, u uzvratnoj utakmici u svojoj dvorani, mladostaši imaju priliku poništiti ovaj minimalni učinak s crnogorskog primorja. Sama je utakmica obilovala neizvjesnošću, obratima, a u konačnici i potrajala je malo više od dva sata.

MLADOST - NEUCHATEL 0:3 (18:25, 19:25, 21:25)

ZAGREB - Odbojkaški dom Bojan Stranić. Suci: Pop (Rumunjska) i Mokry (Slovačka).

MLADOST: Freund 1, Popić 3, Perić 5, Smoljan, Papac, Grbavica 2, Brčić, Šamadan 8, Kulić 3, Magdić 1, Marković 5, Štimac, Tomić 6. TRENER: Leonard Barić.

NEUCHATEL: Müller, Münstermann, Petitat, Mottis, Sulser 6, Đapić 8, Gross 7, Boillat, Troesch, Knutti, De Micheli, Scambray 13, Wassner 5, Holt 14. TRENER: Lauren Bertolacci.

Odbojkašice Mladosti izgubile su prvu utakmicu drugog kruga kvalifikacija za Ligu prvakinja. U svojoj dvorani Bojan Stranić, solidno su bolje bile švicarske prvakinje iz Neuchatela.

U konačnici, činjenica da je utakmica okončana za samo 62 minute sasvim dovoljno govori. Zagrepčanke su u cijeloj utakmici vodile samo jednom, kratko početkom prvog seta. Sredinom drugog seta je Neuchatel imao i prednost od čak 16:7. Sasvim dostatno za dobivanje i drugog seta, a što je onda posljedično trasiralo put švicarskim prvakinjama i do trijumfa u trećem dijelu igre.