Piotr Žyla
 CHRISTOF STACHE Afp
USPJEH KARIJERE

Poljski veteran postao svjetski prvak u skokovima, nova medalja za Sloveniju, Granerud bez odličja

Vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa i prvi favorit Granerud kiksao je u prvoj seriji
Piše: HinaObjavljeno: 27. veljača 2021. 19:11

Poljski veteran, 34-godišnji Piotr Žyla, osvojio je naslov svjetskog prvaka u skijaškim skokovima na maloj skakaonici na SP-u u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.

Žyla je do najvećeg uspjeha u karijeri stigao skokovima od 105,0 i 102,5 metara što mu je donijelo 268.8 bodova. Srebro je sa 265.2 bodova (103,5 i 102,0m) osvojio domaći skakač Karl Geiger, koji je rođen upravo u Oberstdorfu, dok je broncu osvojio Slovenac Anže Lanišek sa 261.5 bodova (102,5 i 101,0m).

Žyli je ovo druga pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava, nakon bronce s velike skakaonice u Lahtiju 2017., Geiger je također stigao do druge pojedinačne medalje nakon srebra s velike skakaonice u Seefeldu 2019., dok je Lanišek osvojio svoju prvu medalju s velikih natjecanja.

Vodeći u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa i najbolji iz kvalifikacija održanih u petak, Norvežanin Halvor Egner Granerud zauzeo je četvrto mjesto s 259.7 bodova. Granerud je kiksao u prvoj seriji nakon koje je bio tek 16., da bi u drugoj seriji ostvario najbolji skok i popravio plasman za 12 mjesta, no nedovoljno za odličje.

Branitelj naslova otprije dvije godine iz Seefelda, Poljak Dawid Kubacki, zauzeo je peto mjesto sa 257.1 bodova.