TOBIAS SCHWARZ Afp
Prvi ispod 24 sekunde

Ruski plivač novi je svjetski rekorder na 50 metara leđno, popravio je svoj najbolji rezultat

Kliment Kolesnikov novi je svjetski rekorder na 50 metara leđnim načinom
Piše: HinaObjavljeno: 17. svibanj 2021. 19:21

Ruski 20-godišnji plivač prvog je dana natjecanja na Europskom prvenstvu u Budimpešti postavio novi svjetski rekord na 50 m leđno (23.93 sekundi), postavši prvim čovjekom koji je tu dionicu preplivao za manje od 24 sekunde.

Kolesnikov je bio i dosadašnji rekorder (24.00) iz Glasgowa 2018., a novi svjetski i europski rekord postavio u polufinalnoj utrci.

Prva odličja u Budimpešti podijeljena su u disciplini 400 m mješovito za plivačice, u kojoj je svoju 15. zlatnu medalju na europskim prvenstvima osvojila Mađarica Katinka Hosszu (4:34.76 minuta), dok su u vrlo neizvjesnoj završnici srebro podijelile njena sunarodnjakinja Viktoria Mihalyvari i Britanka Aimee Willmott (4:36.81).

U muškoj konkurenciji je prvi naslov europskog prvaka osvojio Rus Martin Maljutin, koji je bio najbrži u disciplini 400 m slobodno (3:44.18 minuta). Srebrno odličje zaslužio je Austrijanac Felix Auboeck (3:44.63), koji je vodio do zadnjih 100 metara, a bronca je završila kod Litavca Danasa Rapšysa (3:45.39).

27. travanj 2024 17:53