CHARLY TRIBALLEAU Afp
MEDALJA SUSJEDIMA

Slovenac Benjamin Savšek osvojio naslov olimpijskog pobjednika u kanuu na divljim vodama

Piše: HinaObjavljeno: 26. srpanj 2021. 10:21

Slovenac Benjamin Savšek (34) osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u kanuu na divljim vodama u disciplini slalom, on je sjajno odvezao finalnu utrku i slavio sa 3.71 sekundom ispred srebrnog Čeha Lukaša Rohana, odnosno 5.45 sekundi ispred brončanog Nijemca Siderisa Tasiadisa.

Iskusni je Ljubljančanin u Tokiju u pravom trenutku odvezao svoju najbolju utrku te na svojim trećim Igrama stigao do prvog odličja i to odmah zlatnog. Prije pet godina u Rio de Janeiru je bio šesti, a prije devet u Londonu osmi.

Savšek ima i naslov svjetskog prvaka iz Paua 2017. te još tri srebra sa svjetskih prvenstava.

Najbolji iz polufinala i srebrni iz Rija, Slovak Matej Benuš završio je na šestoj poziciji.

Hrvatski predstavnik u ovoj disciplini Matija Marinić nije se uspio plasirati u finale, on je u polufinalu u ponedjeljak ujutro zauzeo 11. mjesto, sa 2.12 sekundi zaostatka za 10. Japancem Takuyom Hanedom, posljendjim koji se plasirao u finale.