Ema Klinec
 CHRISTOF STACHE Afp
SLAVLJE U OBERSTDORFU

Slovenka nova svjetska prvakinja u skijaškim skokovima, vodeća nakon prve serije ostala bez medalje

Ema Klinec je do najvećeg uspjeha u karijeri stigla skokovima od 105 i 100,5 metara
Piše: HinaObjavljeno: 25. veljača 2021. 20:02

Slovenka Ema Klinec (22) osvojila je naslov svjetske prvakinje u skijaškim skokovima na SP-u u nordijskim disciplinama u Oberstdorfu.

Klinec je do najvećeg uspjeha u dosadašnjoj karijeri stigla skokovima od 105,0 i 100,5 metara što joj je donijelo 279.6 bodova. Nakon prve serije Klinec je bila druga, no zbog lošijeg skoka vodeće Austrijanke Marite Kramer, koja je u drugoj seriji skočila 97,0 metara, mlada je Slovenka stigla do zlata.

To je prva medalja za slovesnke ženske skijaške skokove na svjetskim prvenstvima.

Srebro je sa 276.5 bodova (102,5 i 99,5 metara) osvojila braniteljica naslova otprije dvije godine, Norvežanka Maren Lundby (26), dok je broncu osvojila Japanka Sara Takanashi (24), kojoj je to treća pojedinačna medalja sa svjetskih prvenstava, sa 276.3 bodova (104,0 i 100,0 metara).

Takanashi je u karijeri četiri puta osvojila naslov ukupne pobjednice Svjetskog kupa, no još uvijek nema svjetsko zlato, uz broncu iz Oberstdorfa ima i srebro iz Val di Fiemmea 2013. te broncu iz Lahtija 2017. Kramer je, pak, ostala bez medalje, četvrta sa 275.2 bodova.