Diana Igaly s olimpijskim zlatom
 PETER KNEFFEL Dpa Picture-alliance Via Afp
TRI DANA AGONIJE

Sportska i ljudska tragedija obišla svijet: Od koronavirusa umrla olimpijska pobjednica!

Četiri puta je slavila na svjetskim, a šest na europskim prvenstvima osvojivši ukupno 32 medalje
Piše: HinaObjavljeno: 09. travanj 2021. 13:08

Olimpijska pobjednica u streljaštvu u disciplini skeet Mađarica Diana Igaly (56) umrla je od komplikacija povezanih s koronavirusom, priopćilo je u petak Mađarsko streljačko udruženje.

Igaly je hospitalizirana u utorak, a u petak je nažalost, preminula.

Najveći uspjeh u karijeri ostvarila je na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. osvojivši zlato u skeetu postavši prva Mađarica koja je osvojila olimpijsko zlato u streljaštvu.

Zanimljivo, na putu do zlata promašila je samo tri od 100 hitaca. Osvojila je i broncu četiri godine ranije na OI u Sydneyju.

Četiri puta je slavila na svjetskim, a šest puta na europskim prvenstvima osvojivši ukupno u karijeri 32 medalje s velikih natjecanja.

"Ogroman udarac za nas. Još ne mogu vjerovati što se dogodilo našoj prvakinji. Koronavirus ju je pobijedio u ovoj utakmici, bio je jači od nje. Čitav mađarski sport pretrpio je neshvatljiv gubitak", rekao je László Sinka, glavni tajnik Mađarskog streljačkog saveza.

Drhtavim glasom je govorio za mađarski Telex:

"Ne sramim se svojih suza, svi smo u šoku".

Sportaši u Mađarskoj opraštaju se od bivše olimpijske pobjednice.

"Uvijek ćeš ostati s nama. Počivaj u miru", napisao je kolega István Péni, bivši europski prvak.

26. travanj 2024 14:51