GINTS IVUSKANS Afp
SP U HOKEJU

Švedska pobjedom protiv Slovačke ostala u igri za četvrtfinale, Finci u proužetku dobili domaćine

Hokejaši Švedske sačuvali su izglede za prolazak u četvrtfinale elitne divizije Svjetskog prvenstva
Piše: HinaObjavljeno: 30. svibanj 2021. 21:52

Oni su u dvoboju 6. kola skupine A natjecanja u Latviji svladali Slovačku sa 3-1 (0-1, 1-0, 2-0), dok su u susretu skupine B istovremeno Finci u produžetku svladali domaćine Latvijce sa 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0).

Slovačka je povela protiv Švedske golom Petera Cehlarika (19:07) krajem prve trećine, no u drugoj je Švedsku u igru vratio Marcus Sortensen (30:15) samo nekoliko sekundi nakon povratka kažnjenog slovačkog igrača u igru. Victor Olofsson (51:38) je sredinom treće trećine doveo Švedsku u vodstvo, a povjedu je pogotkom u praznu mrežu potvrdio Isac Lundestrom (59:47).

Švedska je sada četvrta na ljestvici s devet bodova, jednim više, ali i utakmicom više od pete Češke, dok je Slovačka treća sa 12 bodova, koliko imaju i vodeća Ruije te druga Švicarska, a Rusija ima i susret manje.

Do kraja natjecanja Švedskoj je ostao još samo dvoboj protiv Rusije u utorak.

Finska je tijekom 60 minuta dva puta vodila protiv Latvije golovima Sakua Maenalanena (3:06) i Iira Pakarinena (35:39), no domaći su se uspijevali vraćati preko Martinsa Dzierkalsa (18:39, 53:45). Ipak, na samom isteku produžetka Anton Lundell (64:56) je donio pobjedu Finskoj.

Zanimljivo, Latvija je treći put u svojih šest nastupa odigrala neodlučeno nakon 60 minuta, a svaki je put potom izgubila.

Finska je na vrhu skupine sa 15 bodova, tri više uz utakmicu više od drugih SAD, dok je Latvija šesta s devet bodova, koliko imaju i četvrta Njemačka te peta Kanada s tim da je Njemačka odigrala susret manje. Četvrti Kazahstan ima 10 bodova.