Matt Kartozian-USA TODAY Sports / Reuters
NHL LIGA

Piše: HinaObjavljeno: 31. listopad 2017. 12:03

Hokejaši Arizona Coyotesa u svom su 12. ovosezonskom nastupu u NHL ligi ostvarili prvu pobjedu svladavši kao gosti Philadelphia Flyerse sa 4-3 u produžetku i tako izbjegli postati momčad s najlošijim ulaskom u sezonu u povijesti.

Naime, Coyotesi su sa 11 poraza u svojih prvih 11 nastupa izjednačili negativan rekord New York Rangersa koji su u sezonu 1943/44. krenuli sa 11 uzastopnih poraza. Igrači iz Arizone bili su odlučni izbjeći upisivanje u knjigu negativnih rekorda te su početkom druge trećine poveli sa 3-0 pogocima Jordana Martinooka (2:20), Christiana Dvoraka (7:46) i Brendana Perlinija (21:34). Sean Couturier (22:14) je ubrzo smanjio na 3-1, a taj je rezultat vrijedio sve do posljednje minute. Tada su Flyersi izvukli vratara s leda i sa šest napadača uspjeli postići dva pogotka i izjednačiti na 3-3, strijelci su bili Jordan Weal (59:07) i Sean Couturier (59:45). Ipak, u produžetku je Coyotese spasio Alex Goligoski (64:45) golom 15 sekundi prije isteka vremena.

U borbi za prvo mjesto u Zapadnoj konferenciji Saint Louis Bluesi su na svom ledu svladali Los Angeles Kingse sa 4-2. Domaće je do prednosti od 2-0 dovela kombinacija Vladimir Tarasenko (27:25) i Jaden Schwartz (30:17) upisavši po pogodak i asistenciju, a do kraja druge trećine pala su još tri gola. Tanner Pearson (33:20) smanjio je na 2-1, zatim je Carl Gunnarsson (36:19) zabio na 3-1, no da se na odmor uoči posljednjih 20 minuta ode s jednim golom razlike pobrinuo se Dustin Brown (37:17). U trećoj trećini rezultat se nije mijenjao sve do pred sam kraj kada je Vladimir Sobotka (58:55) minutu i pet sekundi prije kraja pogodio praznu mrežu Kingsa za konačnih 4-2.

Bila je ovo sedma uzastopna utakmica Bluesa bez poraza, oni su sada vodeći sastav Zapada sa 21 bodom, dok su Kingsi drugi na Zapadu sa 19 bodova.

I vodeća momčad Istoka Tampa Bay Lightning stigla je do 21. boda svladavši na gostovanju Florida Pantherse sa 8-5. Dva gola za goste postigao je Steven Stamkos, a po jednoga su dodali Brayden Point, Nikita Kučerov, Ondrej Palat, Yanni Gourde, Vladislav Namestnikov i Anton Stralman, dok su strijelci za domaće bili Aaron Ekblad, Aleksandar Barkov, Jonathan Huberdeau, Jamie McGinn i Jevgenij Dadonov.

08. svibanj 2024 22:07