Drago Sopta/CROPIX
VESLANJE, SK

Pobjeda braće Sinković

Članovi srebrnog olimpijskog četverca na pariće pobijedili su u vremenu 6:19.12, ostavivši za više od dvije sekunde iza sebe Australce Belonogoffa i McRaea
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 13. srpanj 2014. 19:27

Hrvatski veslači Valent i Martin Sinković pobijedili su u dvojcu na pariće na trećoj ovogodišnjoj regati Svjetskog kupa, održanoj u švicarskom Luzernu.

Članovi srebrnog olimpijskog četverca na pariće pobijedili su u vremenu 6:19.12, ostavivši za više od dvije sekunde iza sebe Australce Alexandera Belonogoffa i Jamesa McRaea (6:21.41), te aktualne europske prvake, Litvance Sauliusa Rittera i Rolandasa Maščinskasa (6:21.78). Braća Sinković su, podsjetimo, slavila u ovoj disciplini i prošli mjesec na regati Svjetskog kupa u francuskom Aiguebeletteu.

U Luzernu su naši veslači od starta nametnuli jak tempo, te vodili od početka do kraja, dokazavši da će biti među favoritima na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Amsterdamu.

03. svibanj 2024 20:48