Getty
NHL LIGA

Prvaci slavili u Vancouveru

Piše: HinaObjavljeno: 28. ožujak 2016. 14:40

Branitelji naslova pobjednika NHL lige Chicago Blachawksi pobijedili su na gostovanju Vancouver Canuckse 3-2 osiguravši plasman u doigravanje.

Identičnim rezultatom završile su i druge dvije utakmice. Carolina je bila bolja od New Jerseyja, dok je Pittsburgh na gostovanju pobijedio NY Rangerse nakon produžetka.

Chicago je vodio 1-0 i 2-1, no Vancouver se oba puta vratio. Ipak, pobjedu gostima osigurao je Andrew Ladd golom 2:27 minuta prije kraja susreta. Strijelci za Blackhawkse bili su i Tomas Fleischmann (17:42) i Teuvo Teravainen (45:37), a odličan je bio i vratar Scott Darling sa 26 obrana. Golove za Canuckse zabili Alexandre Burrows (31:29) i Sven Baertschi (54:18).

"Zadovoljan sam kako smo odradili posljednjih nekoliko utakmica. Igramo s više energije i žestine," kazao je trener pobjedničkog sastava Joel Quenneville.

Pittsburg je do pobjede protiv Rangersa u Madison Square Gardenu stigao golom Sidneyja Crosbyja 29.5 sekundi prije kraja produžetka. Gosti su tako u potpunosti okrenuli utakmicu u kojoj su gubili 0-1 i 1-2. Oba gola za Rangerse zabio je Eric Staal (4:19, 22:07), dok su strijelci za goste bili i Matt Cullen (15:49) i Phil Kessel (38:36). Crosby je u posljednjih 15 utakmica zabio sedam golova uz 15 asistencija i trenutačno je treći strijelac NHL lige sa 78 bodova.

Carolina je ostvarila važnu 3-2 pobjedu protiv New Jerseyja u borbi za doigravanje. Hurricanesi su trenutačno na 10. mjestu Istočne konferencije s tri pobjede manje od osmog mjesta, posljednjeg koje vodi u doigravanje. Carolina je u svega tri minute povela 3-0 golovima Rona Hainseya (9:10) i Victora Rska (9:46, 12:01), a potom uspješno obranila prednost. Gosti su smanjili golovima Bobbyja Farnhama (26:27) i Travisa Zajaca (27:17), no nisu uspjeli izjednačiti. U ključnim trenucima briljirao je domaći vratar Cam Ward sa 23 obrane.

"Još uvijek smo živi. Neće biti lako, no još uvijek imamo izglede za plasman u doigravanje," kazao je trener Hurricanesa Bill Peters.

30. rujan 2024 07:21