GLOBAL MEDIA GROUP/DDP USA/PROFIMEDIA Global Media Group/Ddp Usa/Profimedia
RUKOMET EL

Benfica u nogometnoj atmosferi do naslova u Europskoj ligi! Jaganjac i Đorđić najbolji strijelci

Rukometaši Benfice su u finalu završnog turnira nakon produžetka pobijedili branitelja naslova njemački Magdeburg sa 40-39
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 29. svibanj 2022. 21:38

BENFICA - MAGDEBURG 40:39

BENFICA: Hernandez (14), Capdeville; Keita, Källman 6, Moreira 2, Moreno, Martins, Borges 6, Rahmel 11(5), Kukić 6, Grigoras 1, Moraes, Kljun, Costa, Đorđić 8(4), Pereira.

MAGDEBURG: M. Jensen (6), Green (5); Chrapkowski, Musche 3, Kristjanson 7, Pettersson, Magnusson 12(8), Hornke 8, Weber 1, Gullerud 1, Mertens 2, M. S. Jensen 2, O'Sullivan 1, Bezjak, Smits 2, Damgaard Nielsen.

SEDMERCI: Benfica 11(9), Magdeburg 10(8).

ISKLJUČENJA: Benfica 8 min, Magdeburg 12 min.

Izuzetno uzbudljivu i neizvjesnu utakmicu odigrali su u lisabonskoj Altice Areni Benfica i Magdeburg. Navijači Benfice stvorili su sjajnu, skoro pa nogometnu atmosferu u Altice Areni u kojoj je Hrvatska 2003. postala prvak svijeta, te su na kraju proslavili prvi europski trofej u klupskoj povijesti.

U prvom poluvremenu njemačka momčad tek je dvaput imala prednost od jednog pogotka, no ni domaćin nije otišao na više od +2. U nastavku je Magdeburg vodio 17:20 i 18:21, a u završnici se igralo gol za gol, no pobjednika nije bilo nakon 60 minuta.

Bila je to prava drama, Weber je zabio za 31:32 pet sekundi prije kraja, da bi Alexis u posljednjoj sekundi ipak osigurao produžetak. U produžecima je Benfica većinu vremena provela loveći minus, ali je u posljednjoj minutu preko Moreire i Borgesa uspjela preokrenuti i izazvati pravu euforiju u dvorani.

Magdeburg nije uspio obraniti naslov. Do finala je stigao bez poraza uz 13 pobjeda i dva remija, no niz neporaženosti u Europskoj ligi stao je na 26 utakmica.

Lijevi vanjski Benfice Petar Đorđić i Nexeov Halil Jaganjac podijelili su naslov najboljeg strijelca Europske lige sa 108 pogodaka. Najboljim igračem proglašen je vratar Benfice Sergey Hernandez

20. travanj 2024 10:44