JURE MAKOVEC Afp
EUROPSKO PRVENSTVO

Crnogorke tek u produžecima slomile Francusku i osvojile povijesnu medalju u prepunoj ljubljanskoj areni

Crnogorke su osvojile drugu europsku medalju u povijesti nakon što su 2012. bile europske prvakinje
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 20. studeni 2022. 20:06

CRNA GORA - FRANCUSKA 27:25

CRNA GORA: Batinović (11), Rajčić; Radičević 6 (6), Kadović, Jauković 5, Pletikosić 4, Godeč 1, Bulatović, Malović, Ćorović, Brnović 3, Alivodić 2, Pavičević 1, Raičević, Pavičević, Kepić, Grbić 4. IZBORNICA: Bojana Popović

FRANCUSKA: Darleux (10), Andre (2); Toublanc, Granier 4, Valentini 2, C. Lassource 1, Zaadi 3 (2), Sercien Ugolin, Flippes 3, Kanor 3, Horaček 1, D. Lassource 3, Edwige, Foppa 1, Nze Minko 4, Ondono. IZBORNIK: Olivier Krumbholtz.

SEDMERCI: Crna Gora 6 (6), Francuska 3 (2). ISKLJUČENJA: Crna Gora 10 minuta (Brnović 9, 17, Godeč 22, Pavičević 25, Grbić 60 ck), Francuska 12 minuta (Ondono 18, Flippes 27, Horaček 45, Kanor 47, 66, Valentini 63).

IGRAČICA UTAKMICE: Marta Batinović.

LJUBLJANA - Dvorana Stožice. Gledatelja 5.500. Sutkinje: Balvan i Praštalo (BiH)

Hrabra i euforična Crna Gora potpomognuta navijačima kao u Podgorici, u transu, osvojila je broncu na Europskom prvenstvu. Makar je Francuska u Skoplju istog protivnika pregazila u posljednjem susretu, nije izgledala sigurno, bila na -3 deset minuta prije kraja. No, serijom od 4-0 okrenule su Francuskinje.

A onda se vratila Crna Gora i golom Jauković imala sve u rukama, ali je glupost Itane Grbić dala prilika Zaadi da izjednači sa sirenom i odvede Francusku u produžetak.

Prvih pet minuta 2:1 za Crnu Goru. Drugih pet minuta Zaadi fula penal i tu je na -2 bio kraj. Crnoj Gori je nakon zlata 2012. druga medalja na Euru, treća uopće (OI srebro iz Londona).

U nastavku nedjelje slijedi finalna utakmica dvije najuspješnije ekipe u povijesti europskih prvenstava, Norveške i Danske. Od 20.30 sati Norvežanke love svoj deveti europski naslov, a Dankinje četvrti naslov pobjednica.

16. travanj 2024 18:58