Pedja Milosavljevic / CROPIX
KVALIFIKACIJE ZA EP

Hrvatska je u 3. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Beogradu s reprezentacijom Srbije remizirala 25:25. Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i vodila veći dio prvog poluvremena, ali su srpski rukometaši do odmora smanjili zaostatak. U drugom poluvremenu - druga priča. Hrvatska je hvatala zaostatak i na kraju sačuvala bod. Najbolji igrač hrvatske reprezentacije bio je vratar Šego.
Piše: HinaObjavljeno: 11. travanj 2019. 16:12

SRBIJA - HRVATSKA (25:25)

SRBIJA:
Milosavljev 8 obrana, Cupara 3 obrane; Pušica, Vorkapić 2, Vujić, Krsmančić 2, Crnoglavac 1, Pešić 4, Radivojević 1, Dimitrijević, N. Ilić 3, Mošić 1, V. Ilić 4, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 1.

HRVATSKA: Šego 10 obrana, Ivić; Duvnjak 6, Stepančić 3, Gadža, Vida, Karačić 3, Vekić, Božić-Pavletić 2, Štrlek 3, Musa 1, Mamić 4, Mandić 1, Vranković, Šipić 2, Bećiri.

U dvoboju 3. kola druge faze kvalifikacija za EURO 2020 u Beogradu su hrvatski rukometaši su odigrali 25-25 (13-13) sa Srbijom.

Pred 5000 gledatelja u beogradskoj Štark Arenom osvojila važan bod za osiguranje plasmana na EURO i ponovno su na vrhu skupine s pet bodova. U dramatičnoj utakmici Hrvatsku su do boda odveli vratar Marin Šego s 12 obrana i Domagoj Duvnjak koji je svoj šesti gol na utakmici dao 30 sekundi prije kraja.

Hrvatska je u otvaranju utakmice kontroliranom igrom došla do prednosti 4-1 i 7-4, a Srbi su prvi gol zabili tek u osmoj minuti. Domaćini su u nastavku ipak pronašli ritam, dijelom i zbog drugog isključenja Davida Mandića koji je dotad sjajno igrao u obrani, pa je u 22. minuti bilo prvo izjednačenje, 8-8. Dokraja prvog dijela igralo se "gol za gol", a prvi dio je okončan s rezultatom 13-13.

Srbi su prvi put poveli početkom drugog dijela (14-13), a potom i sa dva razlike (16-14), dok je bilo očito da Kauboji nisu dobro ušli u nastavak. Lošu igru naših spašavao je svojim obranama vratar Marin Šego, a golom Mamića s devet metara Hrvatska je u 49. minuti prvi put u drugom dijelu izjednačila (20-20), a Duvnjak tri minute kasnije pogađa i za vodstvo (21-20). Pet minuta prije kraja Ilić vraća Srbiju u vodstvo (22-23), a Željko Musa u 56. minuti pogađa za 23-23. Šego potom upisuje još jednu važnu obranu, a Štrlek pogađa sa svog deveterca prazan gol Srba za 24-23. Vanja Ilić dvije pol minute prije kraja s krila pogađa za 24-24, da bi 75 sekundi prije kraja ponovno Vanja Ilić iz kontre zabija za novo vodstvo Srbije. Kapetan Domagoj Duvnjak preuzima odgovornost i postiže gol za 25-25 pola minute prije kraja, a u zadnjem srpskom napadu hrvatska obrana zaustavlja Marsenića.

Hrvatska je u prva dva kola skupine pobijedila Švicarsku (31-28) i Belgiju (30-25), a 14. travnja u Zadru dočekujemo Srbiju.

Skupina 2

1. Hrvatska 3 2 1 0 86-78 5
2. Švicarska 3 2 0 1 85-80 4
3. Srbija 3 0 2 1 76-81 2
4. Belgija 3 0 1 2 77-85 1

SRBIJA: Cupara - Marsenić - Vorkapić - Zelenović - Kukić - Mošić - N. Ilić

Klupa: Milosavljev (Ivanišević), V. Ilić, Radivojević, Živković, Pešić, Sretenović, Pušica, Nikolić, Vujić, Krsmančić, Crnoglavac

HRVATSKA: Šego - Musa - Božić - Pavletić - Stepančić - Karačić - Duvnjak - Štrlek

Klupa: Ivić, Mandić, Vida, Bećiri, Šipić, Jaganjac, Mamić, Gadža, Sršen (Vranković, Vekić)

-------------------------------------------

60' KRAJ UTAKMICE U BEOGRADU! Isteklo je vrijeme. Srbije nije uspjela zabiti. Utakmica završava remijem - 25:25!

60' Duvnjak zabija za 25:25. Sada time-out na drugoj strani.

59' Zaštekao je napad pa Ilić iz kontre zabija za 25:24. Time-out.

58' Ilić zabija za 24:24.

57' Štrlek pogađa prazan gol za plus jedan Hrvatske nakon nove obrane Šege.

56' Obostrano isključenje - Šipić i Marsenić. Musa zabija za 23:23. Igra se pet na pet.

55' Crnoglavac se prošetao kroz hrvatsku obranu i pogodio za 22:22. Nakon toga izgubljena lopta i kontra Srbije, odnosno pogodak Ilića za 23:22.

54' Sada Karačić šutira slično kao i Duvnjak i pronalazi mrežu za novo vodstvo Hrvatske.

53' Ilić sa sedam metara pogađa za 21:21.

52' Duvnjak spašava stvar i puca nisko za 21:20.

51' Oduzeta lopta. Pasivan napad.

49' Hrvatska se obranila, prelazu napad i Červar zove time-out - prilika da Hrvatska prvi puta povede u drugom poluvremenu.

48' Time-out pozvao je srpski izbornik nakon kojeg Šego brani dva udarca i ostavlja Hrvatsku na minus jedan. Mamić pogađa na isteku napada za 20:20.

46' Karačić pogađa prazan gol za 20:19.

45' Zelenović je vratio na plus dva za Srbiju koja je nakon toga zapucala dva zicera za plus tri.

43' Pešić je zabio za 19:17, Stepančić zatresao stativu, Šego upisao novu obranu, a Mandić zatim sa sedam metara pogodio za 19:18.

39' Vorkapić kradje loptu i iz kontre zabija za 18:16. Šipić je u idućem napadu s crte smanjio na gol zaostatka.

Beograd, 110419.
Zagrijavanje pred kvalifikacijsku utakmicu za Europsko prvenstvo 2020 izmedju Srbije i Hrvatske.
Na fotografiji: utakmica.
CROPIX

37' Bomba Duvnjaka za minus jedan!

36' Šipić je postigao prvi gol na utakmici za 16:15, a Ilić iz prvog sedmerca za Srbiju vraća na 17:15.

34' Srbija prvi puta odlazi na plus dva. Srijelac je Zelenović.

32' Krsmančić je zabio za vodstvo Srbije 14:13, Stepančić poravnao na 14:14, pa nakon brzog centra Vorkapić odmah pogađa za 15:14.

31' Srbija ima prvi napad u drugom poluvremenu!

30' KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Hrvatska je imala plus četiri, a na odmor se odlazi s neriješenim rezultatom. Problemi u hrvatskoj obrani počeli su nakon drugog isključenja Mandića.

CROPIX

30' Na drugoj strani zbog potezanja odham je isključen Božić-Pavletić. Četvrti gol zabio je Kukić za 13:13. U preostalih sedam sekundi Hrvatska nije uspjela složiti napad.

29' Karačić je sedmerac koji je izborio Stepančić pretvorio u 13:12. Isključen je Vujić.

28' Još jedna dionica "gol za gol". Dvaput je zabio Kukić i jednom Crnoglavac, s druge strane, jednom Božić Pavletić i jednom Karačić.

25' Isključen je Pušica zbog prekršaja na Stepančiću. Štrlek zatim zabija s krila za 10:9.

23' Duvnjak probija srpsku obranu i vraća Hrvatsku u vodstvu. Međutim, odmah nakon toga Pešić zabija za 9:9.

22' Mošić šutira izvana, a lopta od bloka odlazi u mrežu. Izjednačenje.

20' Srbija je stigla na gol zaostatka, a Lino Červer pozvao je time-out.

19' Štrlek vraća na minus dva nakon polukontre. Prije toga, dva posjeda zaredom Hrvatska je izgubila loptu u napadu. Šego je obranom sprječio izjednačenje.

18' Marsenić s crte smanjuje na minus dva pa Ilić iz kontre zabija za minus jedan.

16' Sada se igra gol za gol. Za Srbiju je zabio Ilić, za Hrvatsku Duvnjak.

15' Isključen je Vujić, Šego ponovno brani i Hrvatska opet odlazi na plus tri golom Božića-Pavletića.

13' U napadu pogađa Stepančić, u obrani se Hrvatska dobro držala s igračem manje, ali je na kraju primila gol za 3-5. Strijalc je bio Radivojević.

12' Već drugo isključenje Mandića. Pešić zabija s crte i vraća na minus dva.

11' Hrvatska dobro stoji u obrani. U međuvremenu, na drugoj strani parketa, precizni su bili Stepančić i Mamić. Srpskl izbornik morao je iskoristiti time-out.

9' Kukić s crte zabija prvi gola za Srbiju s igračem više.

5' Duvnjajk pogađa za 2:0. Napad nakon isključen je Mandić pa će se Hrvatska braniti s igračem manje.

4' Nekon nekoliko obrana vratara na obje strane Mamić zabija za 1:0!

2' Stepančić u prvom napadu šutira s devet metara u - vratara Milosavljeva!

1' Počela je utakmica u Beogradu!

- Dogodilo se ono čega su se Srbi pribojavali - mala posjećenost za veliku Štark Arenu. Prve procjene govore da je na tribinama maksimalno 5 tisuća gledatelja tako da će atmosfera patitit... Trenutno su na rasporedu izvedbe himni dvaju država.

"On (Šego, op.a.) je u kontinuitetu brani preko 10 udaraca. To je jedna kvaliteta koju smo dobili na SP-u i za koju bih volio da se nastavi. Vratio nam se Mamić i s njim dobivamo jednu širinu. Falio nam je šut izvana i nadam se da će se od sada to riješiti" - ukratko je najavio dvoboj Goran Šprem.

Potencijalne zamke?

"Zamka može nastati ako razbranimo njihove golmane i možda atmosfera u dvorani", dodao je Šprem.

26. travanj 2024 11:57