PETR DAVID JOSEK Afp
SP RUKOMET

Francuzi do pobjede u samoj završnici protiv Islanda, Egipat demolirao Bjelorusiju

Mem je sa 7 golova bio prvo ime Francuza, a Elisson (9) Islanđana
Piše: HinaObjavljeno: 22. siječanj 2021. 19:48

Francuski rukometaši svladali su Island s 28-26 (16-14), dok je Egipat demolirao Bjelorusiju s 35-26 (21-14) u susretima 2. kola drugoga kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu.

Domaćin Egipat je s lakoćom svladao Bjelorusiju, pa će afrička momčad u zadnjem dvoboju sa Slovencima odlučivati o putniku u četvrtfinale. Egipćani su, kao i u svim dosadašnjim dvobojima, ponovno odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili sa sedam razlike.

Elahmar je sa 8 golova predvodio Egipćane, a Vailapau sa četiri gola Bjeloruse.

Egipat vodi u skupini 4 sa šest bodova, Šveđani i Rusi imaju po 5, a Slovenci. Jedna od prve dvije reprezentacije iz ove skupine bila bi potencijalni suparnik hrvatske selekcije u četvrfinalu.

Francuzi su opet, kao i protiv Alžira, izvukli pobjedu u samoj završnici dvoboja. Islanđani su u dva navrata u drugom poluvremenu vodili s po dva gola razlike, ali nisu izdržali.

Mem je sa 7 golova bio prvo ime Francuza, a Elisson (9) Islanđana.

Francuska vodi s 8 bodova, ali još nisu osigurali četvrtfinale jer u zadnjem kolu igraju s Portugalcima.

Švicarska - Portugal 29:33 (15:17)

Island - Francuska 26:28 (14:16)