ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix
BOLAN PORAZ SUSJEDA

Hrvatska je u drugom krugu Eura! Francuzi uvjerljivom predstavom uništili snove Srbije

Sada se sve zna, francuski i hrvatski rukometaši zauzeli su prva dva mjesta u skupini C
Piše: Hina/SNObjavljeno: 17. siječanj 2022. 22:21

FRANCUSKA - SRBIJA 29:25 (16:7)

FRANCUSKA: Gerard (12), Pardin (4); Lenne 3, Minne 3, Lagarde, Richardson 1, Mem 5, Tournat 2, Karabatić 2, Mahe 6, Fabregas, Descat 2, Porte 2, Kounkoud 2, Nahi 1, Konan. IZBORNIK: Guillaume Gille.

SRBIJA: Bomaštar, Cupara (10), Ivanišević (2); Borzaš 1, Sretenović 1, Đukić 1, Pešić 1, Radivojević 7, Pechmalbec 2, Ilić, Kukić 4, Šotić 2, Marsenić 4, Orbović, Radović, Milosavljević 2. IZBORNIK: Antonio Gerona.

SEDMERCI: Francuska 3(1), Srbija 4(4).

ISKLJUČENJA: Francuska 10 min, Srbija 8 min.

SZEGED – Pick Szeged Arena. Suci: Gatelis i Mazeika (Litva).

Aktualni olimpijski pobjednici Francuzi nisu dopustili nikakvo iznenađenje i u susretu 3. kola C skupine Europskog prvenstva u Szegedu su pobijedili Srbiju s 29:25 pa uz Francusku dalje ide i Hrvatska.

Hrvatski rukometaši su okončali natjecanje u skupini s dvije pobjede (Ukrajina, Srbija) i jednim porazom (Francuska), no sve do francusko-srpskog ogleda bilo je upitno hoće li to biti dovoljno za nastavak natjecanja.

ATTILA KISBENEDEK Afp

Svaka pobjeda Francuske ili remi vodili su Hrvatsku u drugi krug s drugog mjesta u grupi. No, da je Srbija iznenadila Francusku, zatvorio bi se krug tri momčadi sa po četiri boda i odlučivala bi međusobna gol razlika u tom krugu. Francuska je Hrvatsku pobijedila s +5, a Hrvatska Srbiju s +3. Dakle, Hrvatsku bi s turnira izbacila svaka pobjeda Srbije između dva i šest razlike.

Vincent Gerard

No, Francuzi nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Odabranici Guillaumea Gillea već su na poluvremenu vodili sa 16:7, a u nastavku susreta mirno su odradili posao i na koncu pobijedili s 29:25.

Francusku su do pobjede predvodili Kentin Mahe sa šest, Dika Mem s pet, te sjajni Vincent Gerard s 12 obrana. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Bogdan Radivojević sa sedam, te Lazar Kukić s četiri gola.

Kentin Mahe

KRAJ UTAKMICE! KAUBOJI SU U DRUGOME KRUGU!!!

60' - Uspjeli su smanjiti na minus četiri i gotova je utakmica u Szegedu.

58' - Smanjuju polako prednost Srbi, opustili su se francuski rukometaši u finišu susreta, sada je 29:24.

54' - Tournat odvodi Francusku na plus deset, Kukić lukavim pogotkom vraća na devet razlike.

52' - Srbija zove time-out.

50' - Minne iz izrazito teške situacije dodaje još jedan gol za 26:17.

49' - Sada opet imamo izmjenu 'gol za gol', trenutno smo na 25:17.

48' - Pardin brani zicer Šotiću, a zatim Porte iz kontre zabija za 24:16. Bilo bi možda malo i drame u Szegedu da je Šotić zabio ovu šansu...

46' - Radivojević upisuje svoj četvrti pogodak, drugi iz sedmerca. 23:16.

46' - Minne silovito pogađa izvana.

45' - Radivojević sa suprotnog krila za 22:15. Francuzi zovu time-out.

43' - Zabija sada i Šotić s krila.

42' - Nahi iz sedmerca za plus deset Francuza. Uzvraća Kukić, opet je devet razlike.

41' - Treći gol zabija Mijajlo Marsenić za 21:12.

39' - Kounkoud zabija na prazan gol.

38' - Evo i drugoga gola Nikole Karabatića.

37' - Upisuje se Nikola Karabatić u strijelce, a zatim uzvraća Šotić s krila.

36' - Đukić pogađa iz sedmerca. A zatim i Marsenić iz kontre za 18:10. Dvoranom odjekuje skandiranje: "Srbija! Srbija"!

33' - Peti Memov gol, bomba izvana za 18:8.

31' - Kukić zabija svoj drugi gol, ali odmah uzvraća Mem.

KRAJ PRVOGA POLUVREMENA - Srbi su uspjeli parirati Karabatiću i društvu tek u prvih pet minuta. Vrlo brzo Francuzi su se odvojili i napravili možda i nedostižnu razliku. Raspucao se Mahe koji je već utrpao šest pogodaka, a vratar Gerarad skupio fantastičnih devet obrana.

30' - Vratar Tibor Ivanišević hvata jednu loptu od bloka i zatim pogađa prazan gol preko cijelog terena. Na odmor se ide sa 16:7.

28' - Pogađa Lenne za 16:5, ali Kukić nakon 12 minuta zabija šesti gol za Srbiju. Francuzi zovu time-out.

27' - Zabija i Descat. Sada je to okruglih 15:5. Srbija je 11 minuta bez pogotka. Potpuno su psihički pali, a Francuzi tu priliku iskoristili...

26' - Mahe došao do svog šestog gola! Više nego cijela reprezentacija Srbije...

24' - Strašna akcija Francuza za novi cepelin i novi pogodak Lennea... Srbija osam minuta bez pogotka.

22' - Peti gol Kentina Mahea! Srbija je drugi put u utakmici više od šest minuta bez pogotka. Gerard je na 9 od 14 obrana (64 %)!

20' - Gerard upisuje već svoju osmu obranu (62 %), a Tournat zatim zabija za 11:5.

18' - Mem zabija treći gol iz šestog pokušaja.

17' - Nakon više od šest minuta zabija Srbija, s crte pogađa Marsenić.

16' - Time-out se Srbiji nije isplatio, nakon predaha opet zabija Mem.

Nikola Karabatić

13' - Već u prvoj polovici poluvremena Francuzi odlaze na dvostruko veću prednost, zabio je Kounkoud s krila.

12' - Mahe za 7:4.

10' - Descat iz kontre vodi Francuze na 6:3. Pechmalbec vraća na minus dva.

9' - Mahe lijepo izvana pogađa za novo vodstvo. Sada i treći Maheov pogodak.

8' - ...a zatim i iz sedmerca za 3:3.

Bogdan Radivojević

6' - Radivojević iz kontre za minus 1...

5' - Mahe za 3:1.

4' - Borzaš bombom izvana zabija za 2:1.

2' - Mem prvi probija mrežu za 1:0 Francuske. Lenne pogađa s krila za 2:0.

1' - Počela je utakmica u Szegedu. Iako su neki srpski mediji najavljivali tu mogućnost, najbolji srpski rukometaš Petar Nenadić ipak neće nastupiti na večerašnjem susretu.

20. travanj 2024 03:53