SYLVAIN THOMAS Afp
DEBAKL U 15 MINUTA

Hrvatska prokockala 5 golova i izgubila od Francuske! Čeka nas drama u kojoj moramo pobijediti

Sve je izgledalo tako lijepo za Hrvatsku na poluvremenu, a onda neobjašnjiv pad u nastavku utakmice
Piše: Dražen PinevićObjavljeno: 12. ožujak 2021. 19:17

FRANCUSKA– HRVATSKA 30:26 (12:15)

FRANCUSKA: Gerard (4), Genty (9); Remili 2, Richardson 2, Mem 5, Tournat 2, Mahe 5 (2), N'Guessan 5, Abalo 1, Guigou 1, Karabatić, Fabregas 2, Descat 3 (1), Claire, Porte 2, Aquevillo.

HRVATSKA: Šego (1), Pešić (3+1); Marić, Duvnjak 2, Horvat, Karačić 2, Ivić, Štrlek, Čupić 10 (5), Musa 1, Mandić 1, Cindrić 3, Mamić, Kozina 2, Martinović 5, Pavlović.

-------------------------------------------------------------------------------------

Nismo uspjeli na startu u Montpellieru i sutra protiv Portugala ne smijemo izgubiti namjeravamo li imati kartu za Tokio. Većinom susreta izgledali smo dobro, no energija je u drugom dijelu vidno pala, Francuska se digla u obrani i s obranom krenula u preokret do pobjede. I to dosta visokih +4 što u turnirskom sustavu može biti i previše. No, što je tu je, kladiti se da ćemo uspjeti protiv Francuske nismo ni mogli.

Teži početak kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre bilo je teško zamisliti. Protivnik Francuska i to još u Montpellieru. A negdje u glavi onaj 'strah' od Egipta… No, Hrvatska je sjajno reagirala, vratila se svojoj igri i to je bio ključ jako dobre izvedbe protiv Francuza u prvom dijelu. Bila bi i odlična da se pozabijalo nešto malo previše promašenih čistih šuteva, no ipak dok je obrana bila OK, sve je izgledalo bolje i lakše.

Ivan Čupić zabio je 10 golova, ali ni to nije pomoglo protiv Francuza

Krenuli smo u 5-1, sa Duvnjakom ispred, Musom iza, Martinović je bio jedan, a Mandić drugi half. U odnosu na prije Mamić je ostao za početak na klupi. Musu je u napadu mijenjao Marić, Duvnjaka je prvo mijenjao Karačić, pa Cindrić. Rotirao je Horvat dosta igrača, a sve je štimalo. Neki su čak i više nego dobro odgovorili, kao recimo Krešo Kozina kojeg u Egiptu nije bilo ni na mapi. A neki kao Šime Ivić nisu imali sreće, jer se Šime ozlijedio u svom prvom napadu. No, širina nam je pustila da dišemo i to je bio veliki plus.

Obrana nas je vodila, dobro smo zatvarali tranziciju Francuza, što nije nimalo lako, posebno napadne li nezdrživi Dika Mem. No, ni on ne može sve sam. Francuzi su igrali s Remilijem na sredini, ali Duvnjak je smetao tako da Remili skoro nije vidio gol u prvom dijelu.

Vodili smo stalno, otvarali francusku obranu agresivnošću Cindrića i Karačića, a iz vana sjajnim šutevima Martinovića. Nismo razbranili Gerarda, ali ni dobili Šegu. Probao je i Pešić, ali uz +3 na poluvremenu Gearard je vodio protiv naših vratara 3-2. Nije se osjetilo. Bila je to Hrvatska kakva smo znali da može biti bez čarobiranja, eksperimentiranja, a onda je to najjača Hrvatska. Istina da smo bili zdraviji nego u Egiptu, no bio je to naš realni rukomet, čega nam je u zadnje vrijeme dosta nedostajalo.

Gille je morao zarotirati sastav, pa je na gol u nastavku došao Genty, a na desnu stranu Richardson i Porte. U obranu i na crtu došao je Tournat, postali su znatno agresivniji i počeli pritiskati našu prednost. Ono što je dobro, izgledali smo brže, koristili priliku, nije bilo stani na loptu kada ne treba, a s laganim golovima u teškoj utakmici uvijek se lakše diše.

No, obrana nam je popustila, pa su Francuzi došli do daha u svojoj brzoj tranziciji. Pešić zaustavlja njihov juriš na -2, a zaustavlja i Horvat time outom.

Ulazimo u seriju grešaka, Martinović radi i isključenje, a Francuska to sve lijepo koristi i u 49. minuti nas stiže na 23:23 golom golom N'Guessana. Stali smo i napadački i obrambeno, malo su nam pomogli i njemački suci, no to je tako, uvijek ide jedno s drugim. Zadnjih deset minuta morali smo ispočetka.

I nije išlo, Francuska se digla na plus 2, Štrlek je fulao čistu kontru u prilici da im se približimo. I tu je ustvari bio kraj svih nadanja da možemo barem do boda.

Live prijenos:

FRANCUSKA - HRVATSKA 30:26

KRAJ UTAKMICE

60'- N’Guessan diže na +4

59'- Golčinu s devet metara u suprotni kut zabija Richardson

58'- Čupić je ukrao loptu, dodao do Štrleka koji promašuje zicer, moglo se sve zakomplicirati u završnici, ali izgleda da od svega neće biti ništa

58'- Čupić iz sedmerca zabija svoj 10. pogodak na utakmici

57'- Štrleku je suđena obrana iz prostora, a Mahe zabija novi pogodak iz sedmerca

55'- Musi isključenje, Mahe zabija iz sedmerca, a nakon loše organiziranog napada Francuzi pucaju na prazan gol i odlaze na +2

54'- Čupić nas drži u igri, novi pogodak za novo izjednačenje

53'- Descat zabija svoj treći pogodak na susretu i donosti novu prednost Francuskoj

52'- Francuzi s igračem manje preko Mema zabija za vodstvo nakon dugo dugo vremena, ali Čupić zabija na drugoj strani za Hrvatsku

50'- Istopila se u potpunosti Hrvatska prednost, N’Guessan je zabio za izjednačenje

48'- Descat postiže brzi pogodak nakon kontre

47'- Nakon što je krivo dodao loptu u napadu, potom je Martinović napravio prekršaj za isključenje i sedam metara, srećom Pešić sjajno brani

45'- N’Guessan se nakon duge akcije Francuza diže na 9 metara i postiže pogodak za Tricolore

45'- Čupić se diže s desnog krila i u svom stilu zabija novi gol za Hrvatsku

44'- Martinović se zabio u desnu stranu, opalio iz teške situacije i zabio, ali ponovno je uslijedio brzi odgovor Francuza preko Richardsona

42'- Duvnjak zabija ispod ruke jako lijepi pogodak, ali Francuzi ekspresno odgovaraju

41'- Porte spušta na -3 Francuza, Mahe na -2 odmah u idućem napadu

40'- Martinović pokazuje svoj veliki talent i postiže novi gol za Kauboje

39'- Francuzi ne koriste napad, a na drugoj strani za Hrvatsku nakon brzog napada zabija za Hrvatsku! Ipak, Descat postiže pogodak za Francuze iz sedmerca

37'- Remili zabija novi pogodak za Francusku koja je sada u maloj seriji 3:0, ali Čupić ipak zabija iz sedmerca

36'- Porte zabija s krila za Francusku

33'- Mahe je zabio za Francuze, a osim pogotka i Musa je 'zaradio' dvije minute isključenja

32'- Prijetio je pasivan napad Hrvatskoj, ali onda se na 9 metara odlučio podići Cindrić i zabiti

31'- Sjajna obrana, brza kontra i novi lagan pogodak Čupića! Probali su Francuzi odmah brzo zabiti pogodak, ali lopta je odsjela na gredi

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

>>> Hrvatska nakon prvog dijela izgleda sjajno, i obrana i napada djeluju dobro i na odmor odlazimo s tri pogotka razlike. Također valja istaknuti kako je u susretu prvog kola rukometnog kvalifikacijskog turnira za odlazak na olimpijske igre reprezentacija Portugala je pobijedila Tunis sa 34-27. OVDJE pročitajte opširnije

30'- Čupić zabija za lijepih +4 Hrvatske u Montpellieru, ali u posljednjoj sekundu Mem šakle bombu u mrežu

28'- Top Cinrića s desetak metara, jednostavno neobranjivo za Gerarda, ipak, Mem opet brzo zabija za Francuze na drugoj strani

26'- Još jedan odličan pogodak Martinovića! Hrvatski napad djeluje sjajno u Montpellieru

25'- Martinović se sjajno diže na devet metara i zabija za Hrvatsku, kod Francuza odmah uzvraća Guigou

25'- Kozina je ponovno sjajan sa crte za novi pogodak Hrvatske, ali na drugoj strani mrežu Kauboja trese Fabregas

24'- Francuzi smanjuju zaostatak na -2

23'- Kozina je iz teške situacije na crti zabio pogodak, ali što je još važnije izborio novo isključenje francuskog igrača

21'- Karačić se diže na 9 metara i zabija za +2 Hrvatske

19'- Martinović je ostao sam, ušao na šest metara i zabio za vodstvo

19'- Prvo isključenje za Francuze na utakmice, iz igre mora Luka Karabatić

18'- Sjajno se Cindrić diže na devet metara i zabija novi gol za Kauboje, na drugoj strani Mem za Francuze

17'- Na drugoj strani zabija N’Guessan

16'- Brza kontra Hrvatske, Horvat za Musu, a naš se centar diže sa šest metara o donosi novu prednost Hrvatskoj

15'- Nakon prekršaja na Karačiču, Ivan Čupić ponovno je preuzeo odgovornost sa sedam metara i još jednom zabio

14'- Karačić zabija za Hrvatsku, ali nakon njega i brze kontre N’Guessan za Francuze

13'- Tournat zabija za vodstvo Francuza, ali na drugoj strani Čupić vraća stvari na početak sa sedam metara

12'- Abalo u svom stilu se diže s krila i zabija za izjednačenje

11'- Prvo isključenje za Hrvatsku na utakmici, iz igre mora izaći Marino Marić

10'- Sjajna obrana Hrvatske i brzi pogodak Čupića za vodstvo Hrvatske

7'- Mem se zabio u šest metara i zabio za izjednačenje

6'- Imao je Karačić nakon brze kontre odvesti Hrvatsku na +2, ali brani Gerard

5'- Nakon što nam je prijetio pasivni napad, Duvnjak je preuzeo odgovornost na sebe i zabio prvi pogodak za Kauboje

3'- Nakon što Hrvatska nije uspjela iskoristiti svoj prvi napad, s druge strane Francuzi rade prekršaj u napadu

1'- Utakmica je počela!

20. travanj 2024 00:12