HRVATSKA TEŠKO PORAŽENA U ŠVEDSKOJ Aktualni europski doprvaci lakoćom su se obračunali sa novom, ali oslabljenom Červarovom reprezentacijom

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 05. travanj 2018. 22:57

ŠVEDSKA: Palicka (5), Aggefors (11); Henningsson 1, Olsson 1, Darj 3, Jildenback 4, Tollbring, Pettersson 4, Wanne 2 (1), Jeppsson 1, Gottfridsson 5, Arnesson 1, Cederholm, Zachrisson 4, Nilsson 6.

Izbornik Kristjan Andresson.

HRVATSKA: Šego (5+1), Šunjić (6); Mihić 4, Marić 1, Stepančić 1, Horvat 3 (1), Božić-Pavletić 1, Mandalinić, Štrlek 2 (1), Mamić 2, Cindrić 1, Brozović 1, Kozina 5, Jaganjac 1, Vranković 1, Pavlović 2.

Izbornik Lino Červar

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je od Švedske 32:25 u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Eskilstuna Stiga Areni u Eskilstuni.

Prva je to od dvije prijateljske utakmive protiv aktualnih europskih doprvaka u kratkom razmaku. Druga će biti odigrana za dva dana u Norrkoppingu.

Hrvatska je igrala bez osmorice igrača (Duvnjak, Pešić, Stevanović, Alilović, Čupić, Karačić, Kopljar, Gojun) u odnosu na posljednji međusobni okršaj na Euru (pobjeda Švedske 35:31), a na poluvremenu su domaćini vodili 17:13.

Split, 160118.
Spaladium Arena.
Europsko rukometno prvenstvo, EHF Euro Croatia 2018.
Rukometna utakmica 3. kola, skupine A,
Hrvatska - Svedska.
Na fotografiji: navijaci.
CROPIX

Utakmica je prelomljena na početku drugog poluvremena. Hrvatska je prvi gol u nastavku zabila nakon osam i pol minuta igre, a Šveđani su sa četiri odjurili na osam golova razlike, te su kasnije vodili sa čak plus 10.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Krešimir Kozina s pet golova, dok je Šveđane predvodio Andreas Nilsson sa šest golova.

19. rujan 2024 17:07