CLAUS FISKER
Rasplet skupina

Hrvatske rukometašice protiv europskih prvakinja u borbu za finale! Evo kada se igra veliko polufinale

Odigrane su i posljednje utakmice u skupinama na Euru za rukometašice, te su poznate sve polufinalistice
Piše: SNObjavljeno: 15. prosinac 2020. 21:58

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija saznala je suparnice u polufinalu Europskog prvenstva. Bit će to reprezentacija Francuske, aktualni europski prvak.

Utakmica Danske i Rusije odlučivala je drugog putnika iz skupine 1. U njoj su Dankinje pobijedile Ruskinje s uvjerljivih 30:23 tako osvojile drugo mjesto.

Dakle, Hrvatska je osvojila drugo mjesto u skupini 2 iza Norveške koja je u posljednjem kolu pobijedila Mađarsku 32:21 i igrat će protiv prvoplasiranih iz skupine 1, a to su Francuskinje. Drugi polufinalni par čine Dankinje i Norvežanke.

Oba polufinala na rasporedu su u petak 18. prosinca u Herningu gdje će se igrati za 3. mjesto i finale. Hrvatska i Francuska će igrati od 18 sati, a Norveška i Danska od 20.30.

Finale je na rasporedu u nedjelju od 18 sati, a susret za treće mjesto će se igrati od 15.30 sati.