Hrs/facebook
SJAJAN USPJEH

Hrvatski rukomet ponovno ima zlato! Budući ‘kauboji‘ u finalu deklasirali Francuze

Nevjerojatni mladići prethodno su porazili Tunis, Rumunjsku, Egipat, Grčku i Španjolsku
Piše: Dean BauerObjavljeno: 29. travanj 2023. 21:00

Hrvatska kadetska rukometna reprezentacija osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju na Mediteranskom prvenstvu u Tunisu. Hrvatska je u finalu svladala Francusku, 39:32.

Prethodno su mladi Hrvati pobijedili Tunis u polufinalu, 28:22. U skupini su Hrvati prokrstarili bez poraza, te su redom "padale" momčadi Rumunjske, poznata mediteranska momčad, 28:25, zatim Egipat 28:21, pa Grčka 27:16 i Španjolska 25:24. U zadnjem kolu u skupini remizirali su mladi Hrvati protiv Francuske, 23:23

Na ovom, inače 16. po redu Mediteranskom rukometnom prvenstvu za kadete, nastupalo je ukupno 13 momčadi koje su početno bile podijeljene u dvije skupine. Na turniru su se natjecale čak i momčadi Saudijske Arabije i Kuvajta, koje baš poput Rumunjske, teško možemo svrstati u mediteranski bazen.

24. travanj 2024 08:37