AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ
KIELCE DO BRONCE

HSV srušio Barcelonu nakon produžetaka: Duvnjak, Lacković i Vori osvojili LP

Piše: HinaObjavljeno: 02. lipanj 2013. 19:33

Rukometaši HSV-a iz Hamburga novi su prvaci Europe nakon što su u finalnoj utakmici u Koelnu nakon produžetaka pobijedili Barcelonu s 30:29 (25:25, 9:11). Za prvi europski naslov u povijesti za njemački klub uvelike su zaslužni Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Blaženko Lacković, prvi hrvatski rukometaši koji su postali pobjednici Lige prvaka u novom formatu.

HSV je zasluženo došao do naslova i to na najteži način jer su u polufinalu pobijedili najmoćniji njemački sastav i aktualnog prvaka Kiel, a onda u finalu nakon velike borbe i Barcelonu.

U prvom dijelu utakmice dominirala je Barcelona, a HSV je prvi puta poveo pogotkom Vorija tek u 43. minuti (16:15). Njemački sastav pet minuta prije kraja ima velikih četiri razlike (24:20), no tu prednost su olako prokockali, a Barca je u zadnjoj sekundi imalačak i šut za pobjedu kojeg je vratar Bitter obranio. U produžetku je Duvnjak zabio dva pogotka, HSV je stalno vodio i nakraju uspio sačuvati prednost za veliku proslavu prvog naslova prvaka Europe pred 19.000 gledatelja u Koelnu.

Duvnjak je utakmicu završio s četiri zgoditka, Vori i Lacković su postigli po dva, a HSV su predvodili Kraus i Lindberg s po šest zgoditaka. Kod Barcelone su najbolji bili Rutenka (8) i Tomas (7).

Kielce do bronce

Hrvatska kolonija u poljskom rukometnom klubu Vive Targi Kielcu osvojila je brončanu medalju na završnom turniru (Final Four) Lige prvaka, pobjedivši branitelja naslova Kiel 31-30.

Ivan Čupić upisao je sedam pogodaka, Manuel Štrlek pet, dok je vratar Venio Losert obranio 12 udraca Kielovih rukometaša, od čega dva s crte sedam metara. Denis Buntić i Željko Musa nisu se upisivali na listu strijelaca u pobjedničkoj momčadi poljskog prvaka.

Kielce se, pokazalo se, bolje oporavilo od subotnjeg poraza u polufinalu od moćne Barcelone, za razliku od njemačkog prvaka koji je mislima, pogotovo u prvom poluvremenu, i dalje tugovao za teškim porazom od HSV-a. Kielce je nakon prvih 30 minuta vodilo s uvjerljivih 19-12, no u drugom su se poluvremenu stvari malo zakomplicirale.

U posljednje dvije minute Kiel je ušao samo s golom minusa, a potom je 28 sekundi prije kraja dobio i sedmerac za izjednačenje. Međutim, Momir Ilić promašuje, baš kao i Filip Jicha šut dvije sekunde prije isteka vremena, te Kielce odnosi veliku medalju iz Kölna.

U finalnoj utakmici igrat će drugi njemački predstavnik, HSV, te favorit za osvajanje naslova – Barcelona. Podsjetimo, boje HSV-a branit će Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Blaženko Lacković.

Obećao sam sinu zlato, tako da je ovo za njega!

- Ovo je najljepši rođendanski poklon koji sam mogao dobiti. Ne moramo analizirati utakmicu. Bitno je da smo prvaci – rekao je junak finala rukometne Lige prvaka Domagoj Duvnjak (HSV)...

Hrvatska kolonija u njemačkom Bundesligašu HSV-u okitila se, sasvim neočekivano, naslovom europskog prvaka u Kölnovoj Areni. Nakon senzacionalne pobjede nad braniteljem naslova Kielom u subotu, HSV je u nedjeljnom finalu šokirao i Barcelonu, te slavio 30-29 nakon produžetaka.

Duvnjak je u pobjedu ugradio četiri pogotka i čak sedam asistencija.

- Presretan sam! Nemam riječi. Još nismo svjesni što smo postigli. Osjećaj je predivan – rekao je Duvnjak, na kojeg se nadovezao malo rječitiji Igor Vori, strijelac dva pogotka.

- Igrali smo odlično i pokazali smo jak karakter, no tek ćemo sutra biti svjesni što smo zapravo napravili. Obećao sam sinu da ću mu kući donijeti zlato, a takvo obećanje nikada ne kršim! Sine, ovo je za tebe – rekao je nakon susreta drugi hrvatski reprezentativac na krovu Europe.

Spomenimo i da je Blaženko Lacković postigao također dva pogotka za novog prvaka "Starog kontitenta".