Ante Čizmić / Cropix
HRVATSKA - ISLAND 34-33

JEDVA POBIJEDILI ISLAND Kauboji osvojili peto mjesto nakon dramatične utakmice

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 28. siječanj 2011. 18:16

Rukometni reprezentativci Hrvatske završili su Svjetsko prvenstvo u Švedskoj na petom mjestu. U posljednjoj utakmici je Hrvatska pobijedila Island sa 34-33 (14-16).

Bio je to dvoboj u kojem su obrane, na obje strane, bile slabiji dio momčadi, što je sasvim logično s obzirom na ipak pomalo ekshibicijski karakter ovog ogleda. Igralo se u serijama, a na kraju je presudila odlična igra Hrvatske sredinom drugog dijela.

U 20. minuti utakmice je Hrvatska imala visokih 13-8, ali malo je to značilo budući da se na odmor otišlo s prednošću Islanda 16-14. Održavali su Islanđani prednost od jednog ili dva pogotka do 45. minute, ali je tada Drago Vuković s dva pogotka odveo Hrvatsku sa 25-25 na 27-25. Bio je to tek početak hrvatske serije jer je vrlo brzo na semaforu bilo 32-26, deset minuta prije kraja. Vremena za novi preokret nije bilo, pa je tako Hrvatska ipak pobjednički okončala prvenstvo u kojem je bilo mnogo amplituda za momčad izbornika Slavka Goluže.

No, treba reći da je Island rapidno spustio zaostatak, te su imali čak sedam sekundi za izjednačenje, ali do pogotka za produžetak nisu došli.

Najbolji je strijelac kod Hrvatske bio Denis Buntić sa devet pogodaka. Sedam ih je dodao Vedran Zrnić, a šest Domagoj Duvnjak.

Recimo i da su sedmo mjesto na prvenstvu osvojili Mađari. Oni su sa 31-28 pobijedili poljske rukometaše, te su time izborili igranje kvalifikacija za odlazak na Olimpijske igre u London 2012. godine. Samo prvak iz Švedske dobiva sigurno mjesto na OI u Londonu, dok će momčadi poredane od drugog do sedmog mjesta igrati dodatne kvalifikacije.