Poraz naših djevojaka nije pokvario rezultat u skupini

KOLEKTIFF
NEOČEKIVANI PORAZ

Juniorke unatoč lošijoj igri i porazu od Švicarske završile na čelu skupine juniorskog SP-a

Zbog najboljeg rezultata u trokutu sa Švicarskom i Austrijom, cure ipak imaju razlog za zadovoljstvo
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 25. lipanj 2022. 21:09

HRVATSKA - ŠVICARSKA 21:22 (11:12)

LAŠKO Dvorana Tri Lilije. Suci: Alexei Covalciuc i Igor Covalciuc.

HRVATSKA: Brkljačić (8+1), Sladić (0+1); Josipović, Fureš, Birtić, Krezo, Cvitanović 2, Brkić 5, Krizmanić, Vuljak, Nemčić, Pehar 4, Frančić, Burić 1, Škarić 3, Zrnić 6 (3).

ŠVICARSKA: S. Schaller (11+2), Käser; Th. Schaller 2, Emmenegger, Litscher 6 (6), Hess, Schmid 4, Jund, Altherr 3, Gwerder 2, Wolff, Goldmann 1, Coker 1, Albrecht 3, Rusert, Zaetta.

SEDMERCI: Hrvatska 5 (3), Švicarska 8 (6).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Švicarska 4 minute.

Nakon dvije visoke pobjede protiv Kazahstana (36:15) i Austrije (40:26), hrvatska ženska juniorska reprezentacija poražena je u posljednjoj utakmici u skupini G prvog kruga.

Švicarke su povele u 13. minuti sa 7:3 i vodile praktično cijelo poluvrijeme, da bi Hrvatska izjednačila u 27. minuti (11:11). Nakon devet minuta igre u drugom dijelu naše su juniorke povele 16:14 i održavale prednost od gola do dva do posljednjih deset minuta utakmice. Ali tada umjesto da prelome utakmicu u svoju korist, potpuno su se izgubile.

Iva Brkljačić je obranila sedmerac, a onda smo mi dobili priliku povesti s tri gola razlike također iz sedmerca, ali nismo to iskoristili i tu su naše juniorke potpuno stale. Od 48. do 59. minute nismo zabili niti jedan gol, a na kraju smo uz dosta sreće ipak imali napad za pobjedu, ali je pokušaj Klare Birtić zaustavila vratnica, a Schmid je zabila u kontri praktično sa zvukom sirene i donijela pobjedu Švicarskoj.

Hrvatska, Austrija i Švicarska su završile prvi krug s istim učinkom (2 pobjede, 1 poraz), ali u krugu ove tri reprezentacije Hrvatska je bila najbolja (Hrvatska - Austrija 40:26, Švicarska - Hrvatska 22:21, Austrija - Švicarska 33:26).

19. travanj 2024 16:24