Mirko Alilović
 ESPA PHOTO AGENCY/ZUMA PRESS/PROFIMEDIA Espa Photo Agency/Zuma Press/Profimedia
O OVOME ĆE SE PRIČATI

Mirko Alilović zabio za pobjedu u dramatičnoj utakmici u Njemačkoj, ali gol mu je ipak na kraju poništen

Hrvatski golman je mogao svojoj ekipi donijeti pobjedu, ali zabio je koju sekundu prekasno
Piše: SNObjavljeno: 21. listopad 2021. 11:56

Pick Szeged je u prošlom kolu iznenađujuće poražen od Elveruma, ali ubrzo su se iskupili velikim bodom u Kielu nakon dramatične utakmice. Njemački prvak je vodio šest razlike u drugom poluvremenu, a zadnje četiri i pol minute je još imao +3, no onda su se Mađari uspjeli vratiti i uzeti bod.

Na kraju je završilo 32:32, ali mađarski sastav je mogao i pobijediti i to u zadnjim sekundama utakmice, a glavni junak bi bio hrvatski golman Mirko Alilović. Kiel je imao zadnji napad, a šut Reinkinda je ulovio Alilović koji je primijetio da je gol domaćina prazan i odmah pucao.

Lopta je ušla u mrežu, ali suci su mu taj gol poništili jer je već isteklo vrijeme. Iako se na TV-u činilo da je gol regularan, ono vrijeme u dvorani koje se službeno gleda je bilo koju sekundu brže i gol je poništen. Alilović je tako ostao na četiri obrane bez zabijenog gola, dok je drugi Hrvat Domagoj Duvnjak uzabio jedan pogodak.

27. travanj 2024 06:52