RUKOMET

‘Mission impossible‘ za Našičane, u uzvratu Europske lige morat će nadoknaditi čak šest golova razlike

Još u 42. minuti hrvatski doprvak je zaostajao samo jedan gol, a onda je sve otišlo nizbrdo
Piše: Renata BeluhanObjavljeno: 21. rujan 2021. 21:41

SILKEBORG - NEXE 33:27 (16:14)

SILKEBORG: Sjöstrand (3), Løvkvist (7); Hallbäck 3, Boldsen 2, N. Nielsen 5, Lassen 5, J. Nielsen 2 (2), Lynggaard 4, Andersen 3, R. Toft Hansen, Bogojević 3, Skøtt, Horgen 1, Tilsted 5, Sonn

NEXE: Car (11), Radovanović (3); Mileta 5 (4), Barišić Jaman, Vejin 4, Jelinić 1, Vida, Blažević, Velkavrh 1, Severec 1, Godec, Moslavac 1, Tomić 4, Jaganjac 10, Kavčič, Pribetić

SILKEBORG. JYSK Arena. Suci: Bartosz Leszczynski i Marcin Piechota (Poljska)

SEDMERCI: Silkeborg 2 (2), Nexe 4 (4)

ISKLJUČENJA: Silkeborg 10 minuta, Nexe 12 minuta

Rukometaši Nexea imat će težak posao 28. rujna u uzvratnom susretu protiv danskog Silkeborga jer za prolaz u grupnu fazu Europske lige moraju nadoknaditi 6 golova.

Našičani su bolje otvorili susret i poveli 4:1, a Danci su ih stigli sredinom prvog dijela (6:6). No, brzo hrvatski klub vraća prednost, u nekoliko navrata imali su +3, a posljednji put u 20. minuti (12:9). Prednost su održavali do 26. minute, ali su u posljednjih pet minuta ostali bez gola što domaćin koristi i na odmor odlazi s +2.

Još u 42. minuti hrvatski doprvak je zaostajao samo jedan gol (21:20), a onda je sve otišlo nizbrdo. Danci zabijaju pet golova za redom i odlaze na +6 s koliko je i završio susret. Doduše, u 56. minuti su Našičani uspjeli smanjiti na -4 (30:26), ali je do kraja Silkeborg vratio prednost od šest golova.

Moreno Car je skupio 11 obrana, a Halil Jaganjac je 10 puta iz 15 pokušaja zatresao mrežu danskog kluba, ali nije pomoglo.

25. travanj 2024 08:14