Joel Birlehm

JAN WOITAS Dpa Picture-alliance Via Afp
IZ OSTALIH SKUPINA

Njemačka nadigrala Srbiju, heroj dana je - pričuvni vratar! Skidao je zicere i izluđivao suparnike

Uz poraz, Srbi su ostali i bez jednog od najvažnijih igrača za nastavak turnira.
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 15. siječanj 2023. 22:48

Reprezentacija Srbije nije pokvarila račune Njemačkoj. Na poluvremenu je bilo 19:17 za Nijemce, početkom nastavka uspjeli su srpski rukometaši smanjiti na 20:19, no ubrzo se suparnik odvojio na 26:21, što je bilo najveće vodstvo u susretu.

Nisu se izabranici Tonija Gerone predavali, ali su tek u posljednjem napadu uspjeli opet doći na -1, no do kraja susreta bilo je samo 10 sekundi i priča je bila gotova.

Junak njemačke pobjede bio je pričuvni vratar Joel Birlehm koji je skinuo nekoliko zicera i time prelomio utakmicu, a ukupno je imao osam obrana. Lukas Mertens zabio je sedam, a Johannes Golla šest golova za Nijemce, dok je kod Srbije najefikasniji bio Lazar Kukić sa sedam pogodaka.

- Prije svega čestitam igračima i stručnom stožeru Njemačke na pobjedi. Bolno je izgubiti ovakvu utakmicu, ali moramo biti realni prema sebi. Drago mi je što smo se uspijevali vratiti iz zaostatka, naročito u drugom poluvremenu, ali nismo uspjeli preokrenuti. Njemački vratar je napravio razliku, imali smo dobre šanse preko pivota, krila i sedmeraca, a on je sve to branio - rekao je izbornik Srbije Toni Gerona.

Požalio se i zbog nesreće koja ih je snašla.

- Uz sve to, ostali smo i bez Vejina, važnog igrača u rosteru, koji zbog ozljede neće moći igrati u nastavku prvenstva.

U drugoj utakmici skupine F Katar je očekivano dobio Alžir 29:24, no nije to išlo baš lako, neizvjesnost je trajala sve do posljednjih 10 minuta. Ahmad Madadi i Jovan Gačević zabili su po sedam za katarsku reprezentaciju.

Danska se poigrala s Bahreinom uz devet komada Mathiasa Gidsela, završilo je 36:21. Za iznenađenje dana pobrinula se Belgija koja je u uzbudljivoj završnici nadvisila favorizirani Tunis s 31:29. Arber Qerimi bio je najefikasniji kod Belgije sa šest pogodaka.

Makedonski izbornik Kiro Lazarov upisao je i drugi poraz na SP-u, ovaj put bolja je bila Nizozemska (34:24) predvođena Kayem Smitsom koji je pogodio 10 od 13.

Argentina je parirala Norveškoj do završnice prvog poluvremena, u nastavku je to bila jednosmjerna ulica. Sagosen, Barthold i Abelvik Rod postigli su po pet pogodaka za Norvežane, Saeveras je skupio 11 obrana.