Dejana Milosavljević (s loptom) u hrvatskom dresu
 ANZE MALOVRH/KOLEKTIFF
LIGA PRVAKINJA

Podravka bez gola u posljednjih šest minuta, 42-godišnja Brazilka sve obranila za trijumf ruske ekipe

U prvoj od dvije utakmice u dva dana u Moskvi koprivnička ekipa poražena od CSKA
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 31. siječanj 2021. 19:33

Prvi od dva zaostala dvoboja s Podravkom Vegetom CSKA je u Moskvi riješio u svoju korist. Međutim, nije to bila lagana šetnja do bodova kako se možda moglo očekivati s obzirom na položaj na ljestvici, već se ruska ekipa morala pošteno namučiti kako bi slomila otpor Podravke. Možda joj se malo osvetio i podcjenjivački pristup s početka, no ima CSKA dovoljno kvalitete da i to stigne ispraviti unutar 60 minuta.

Koprivničanke su na poluvremenu zaostajale dva gola, no u nastavku su prikazale bolju igru te su pet puta imale prednost od jednog pogotka. Na njihovu žalost, nisu u tom ritmu uspjele izdržati do kraja. U završnim minutama na scenu je stupila iskusna Chana Masson koja je okrenula situaciju u korist moskovske ekipe.

Obranila je 42-godišnja Brazilka nekoliko udaraca u završnici, uključujući i sedmerac najefikasnije Podravkine igračice Dejane Milosavljević. Umjesto izjednačenja, CSKA je otišao na dva razlike i u kratkom vremenu to se više nije moglo stići. Iako Podravka može žaliti za propuštenom prilikom, nije ovaj poraz tragičan, jer na poraze su ove sezone navijači već navikli.

No, ono što svakako ohrabruje je borben i hrabar pristup Saračevićeve ekipe. Iako imaju dosta kadrovskih problema, uspjeli su se posložiti, odigrati solidnu 6-0 obranu i držati CSKA u neizvjesnosti i nervozi do pred sam kraj. U prvom poluvremenu domaćin je poveo 7:3, Podravkina kola krenula su nizbrdo i Saračević je preventivno pozvao minutu odmora nakon koje se njegova ekipa uspjela ustabiliti i održavati rezultat na dva do tri gola minusa. Jako dobro je susret započela vratarka Dumanska, koja je u završnih 20 minuta svoje mjesto prepustila Magdaleni Ećimović.

Uspjela je Podravka u drugom poluvremenu okrenuti rezultat u svoju korist te je bila nadomak senzacije pred 420 gledatelja u Moskvi, no nije izdržala. I ovu je utakmicu, kao i one protiv Borussije i Valcee, koprivnička ekipa zapravo izgubila u napadu. Ovaj put je posljednji gol zabila u 54. minuti, nakon toga Masson je zaključala svoja vrata i omogućila svojoj ekipi osvajanje bodova s kojima ostaje u igri za prvo mjesto u skupini.

Podravka je ovu utakmicu odigrala rasterećeno, a mlade snage pokazale su da se na njih može ozbiljno računati. Lea Franušić imala je veliku minutažu, isto tako i Ana Buljan, a uspon forme potvrdila je i Nikolina Zadravec. Četiri gola u zabila je Dijana Mugoša u prvom dijelu, a prvo Podravkino ime opet je bila Dejana Milosavljević. U ponedjeljak se isti suparnici opet sastaju u Moskvi, Podravka je formalni domaćin, a susret počinje u 17 sati.

CSKA - PODRAVKA VEGETA 30:26 (18:16)

MOSKVA – Palača sportova Dynamo. Gledatelja 420. Suci: Emil i Ernest Agakiši (Azerbajdžan). Delegat: Oleg Tarasikov (Rusija).

CSKA: Masson (4+1), Sedojkina (3), Kaplina (1); Gorškova, Dmitrijeva 4, Vedekina 6, Sudakova 2, Markova 1, Čigirinova 1, Jacobsen, Iljina 4, Heindahl 1, Skorobogačenko 6, Iljarionova 1, Rabazulkina, Ristovska 4 (3). TRENER: Jan Leslie.

PODRAVKA VEGETA: Ećimović (3), Dumanska (10); Zadravec 3, Turk 2, Beganović 1, Karlovčan 1, Popović, Džono 2, Milosavljević 7(3), Mrđen, Mugoša 4, Franušić 1, Buljan, Tsakalou 3, Carlos 2. TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: CSKA 3 (3), Podravka Vegeta 4 (3). ISKLJUČENJA: CSKA 6 min. (Gorškova, Dmitrijeva, Skorobogačenko), Podravka Vegeta 6 min. (Franušić, Buljan, Carlos). IGRAČICA UTAKMICE: Chana Masson.

8. Podravka 10 1 0 9 255:317 2

ZAOSTALE UTAKMICE: Budućnost – Györ 21:26, CSKA – Podravka 30:26, Podravka – CSKA (1. II. u 17.00). PAROVI 13. KOLA: Podravka – Györ (6. II.), Brest – Borussia (6. II.), CSKA – Budućnost (7. II.), Odense – Valcea (7. II.).

03. svibanj 2024 10:22